Vláda jednoho muže

Zdá se, že české ekonomice se bude dařit i letos. Ne díky brutálním metodám daňového kombajnu ovládaného tandemem Janeček-Babiš, ale díky prognóze České bankovní asociace. HDP má růst o 2,6 procenta, nezaměstnanost bude klesat a spotřeba domácností se bude opírat o silný trh práce. Uvidíme, jestli tu předpovězenou ekonomickou prosperitu Čechů značně nezkyselí Babiš s šéfem Generálního finančního ředitelství Janečkem a jejich kontrolními hlášeními a zajišťovacími příkazy.

Babiš se zhlédl v masivních kontrolovacích systémech, jež porušují princip proporcionality a intenzivně se snaží bojovat proti šedé ekonomice a finančním podvodům. Ano, toto káže člověk, který stále věrohodně neobjasnil vlastní daňové nesrovnalosti a podezření z korupce, v zemi, kde je míra šedé ekonomiky mírně lepší než evropský průměr. Babiš tedy za zástěrkou léčení „zkorumpované pakáže“ politické a lobbistické galérky, proplétá do legislativních struktur státu své ambice a touhy po autokratické zemi řízené jako firma. Čeká nás opět doba vlády jedné strany, cenzura slova a tisku či fronty na levné tarify jako nové formy zboží pro vyvolené?

Nakonec to nebude invaze robotů, kteří zasáhnou byznys, trh práce a konkurenční výhody české ekonomiky, ale Andrej Babiš a jeho kombajnovací politika, jež semele vše, co mu přijde pod cestu a není součástí jeho stranického „programu“.

Leave a Reply