Na Kajínka a lepší svět

Během uplynulého týdne byl Babiš označen ve Financial Times za Pražského Berlusconiho a Kajínek byl Zemanovou milostí veřejně pasován na hrdinu. Jména všech aktérů, jež jsou aktuálně nejvíce skloňována napříč českou veřejností, se dostala i za hranice naší rodné země. Tito česko-slovenští světoběžníci nás tedy díky svoji slávě na tuzemské scéně reprezentují i v zahraničí, ovšem vizitka, kterou nám vystavují, není vůbec působivá.

Titulky jako „Zeman omilostnil odsouzeného nájemného vraha“ či „Většina Čechů souhlasí se Zemanovou milostí pro dvojnásobného vraha“ se hrozivě blýskaly v mezinárodním tisku a havlovská vize Česka jako země respektující lidská práva a spravedlnost uvadala. Zemanovi se sice udělením této kontroverzní milosti podařilo odklonit pozornost od svých stávajících prohřešků a trapasů, ale také opětovně pošpinit reputaci Česka v zahraničí. Jakoby nestačilo, že Kajínek je u nás aktuálně nejznámější celebritou, kterou lidé na ulici bez ostychu žádají o autogramy či selfies. Doba temna se prohlubuje a poškození dobrého jména může mít z mezinárodního hlediska pro českou zemi fatální následky.

Právě dlouhotrvající informační smog dua Zeman-Babiš ničí tu „dávnou“ výjimečnost České republiky coby země s vlastním názorem formovaným mimo myšlenkové sítě Ruska, Číny, zločinu a zla. Financial Times varuje před možným brzkým koncem liberální demokracie u nás s Babišem jako jeho skrytým proklamátorem v čele. Jsme pouze jedny volby vzdáleni od ještě silnějších oligarchických manýr a uzurpování moci směrem k autokracii a diktatuře. Obavy o svobodu a demokratické principy české země jsou tedy více než na místě. Dekadentnost dnešní doby vybízí k příkladnému chování a vizi zářivé budoucnosti. Nevěřme však na vzdušné zámky, ty se ani za koblihu nedotknou země. I když dojde na negativní předpověď nového ministra financí, že na naše děti už nezbydou důchody a budoucí senioři si budou muset vydělávat třeba sekáním trávy v parku, měli bychom stále vidět ono světlo na konci tunelu. Pokud se letos Kajínkovo svítivě zelené tílko stane módním hitem roku, čeká nás minimálně smutné pousmání nad českým buranstvím a primitivitou. Buďme tedy dobrým příkladem ukazujícím ryzost charakteru, čistotu úmyslů a svědomí. Pokud věříte v lepší svět, tak na viděnou v něm…

Leave a Reply