Být či nebýt poslancem či senátorem?

Hnutí ANO v posledních dnech jen dále potvrzuje svou roli líhně ambiciózních podnikatelů, kteří si v Parlamentu naplňují svůj pocit celonárodní důležitosti a pohodlně se v lavicích Sněmovny či Senátu zaobírají vším možným, jen ne Ústavou a zákony ČR. Jiří Hlavatý, šéf největší tuzemské textilky a čerstvě zvolený poslanec za hnutí ANO, se ze své ústavní náměsíčnosti probudil hned po sněmovních volbách. Zjistil totiž, že ho voliči vykroužkovali na druhé místo kandidátky a stává se tak poslancem, čímž mu zaniká mandát senátora.

Hlavatý byl pravidly ústavy natolik zaskočen, že je označil na nedemokratické a navracející se do totality. Ač byl Hlavatý velmi zklamán ztrátou svého senátorského křesla, nedalo mu se nezamyslet nad svou výjimečností. „Zamrazilo mě. Ptal jsem se. To jsem takhle dobrej? To mě to okolí takhle vidí? Když budu kandidovat na prezidenta, tak ty lidi mě zase podpoří?” Tento týden celé situaci nasadil korunu, když prohlásil, že v nově vypsaných senátorských volbách bude opět kandidovat. Těžko říct, zda pana poslance Hlavatého ještě někdy někdo ve volbách podpoří. Vyjádřil se totiž tak, že by náklady na tyto doplňkové volby do Senátu měli zaplatit právě voliči, kteří ho z osmnáctého místa do Poslanecké sněmovny vykroužkovali na druhé.

Takže Hlavatého neznalost Ústavy a podvod na voliče v duchu „kandiduji, abych získal straně hlasy, ale nechci být zvolen“ bude stát daňové poplatníky několikrát více než je jejich roční finanční příjem. Šéf úspěšné české textilky pravděpodobně nezná přísloví „za blbost se platí“ a filantropickými sklony či sebereflexí určitě neoplývá. Nicméně pokud nepřestane odpovědnost za svou hloupost zatvrzele svalovat na voliče, co ho ze sympatií kroužkují, nejen že nebude opět zvolen senátorem, ale v jakýchkoliv dalších volbách zůstane daleko od vytoužené funkce.

Leave a Reply