Jak se vítězem prezidentských voleb stane fíkus Jiřího Ovčáčka

TV Barrandov je již proslulá prozemanovsky laděnou koncepcí svých politicko-diskuzních pořadů. Však co jiného lze čekat když je generální šéf televize a vrchní moderátor Jaromír Soukup v příbuzenském vztahu s prezidentovým poradcem Martinem Nejedlým. Bizarnímu dění v TV Barrandov nasadila korunu předvolební verze Arény Jaromíra Soukupa (vysílaná 2. 1. 2018), do které byli pozváni Jiří Drahoš, Michal Horáček, Mirek Topolánek a Jiří Ovčáček.

Jelikož se Miloš Zeman odmítá (pravděpodobně kvůli svému chatrnému zdraví) předvolebních diskuzních debat účastnit, Soukup se v rámci zachování hesla a zásady „Ať žije Zeman!“ rozhodl divákům i v novém roce dále snažit vymývat mozky prozemanovskou propagandou. Placený kompars v publiku s předepsanými otázkami, transparenty na podporu současného prezidenta a Jiří Ovčáček pějící „Ódy na Miloše.“ Nic z toho v pořadu nechybělo. Jenom dva pozvaní prezidentští kandidáti, Jiří Drahoš a Mirek Topolánek, svoji účast odřekli. Odmítli být součástí parodie na předvolební diskuzi v „Manéži Miloše Zemana“ bez Miloše Zemana, ale zato s Jiřím Ovčáčkem a Jaromírem Soukupem jako prezidentovými hlásnými troubami v hlavních rolích. Není se čemu divit. Proč by měli prezidentští kandidáti slovně bojovat o přízeň voličů s nižším státním úředníkem, který se o post prezidenta vůbec neuchází?

Soukup byl neúčastí Drahoše a Topolánka značně dotčen, proto si na úvod pořadu neodpustil „srdceryvný“ proslov o tom, jak je TV Barrandov svobodná televize, které se „noví bolševici, kteří nejsou z komunistické strany, ale hrají si na demokraty všech demokratů“ snaží dát do pusy roubík. Chyběl už jenom kousek a Soukup málem začal zpívat Modlitbu pro Martu. Nakonec však nechal svůj pěvecký a revolucionářský um u ledu a barrandovská manéž na podporu Miloše Zemana mohla pokračovat. Za stolek určený pro Topolánka se nakonec postavil známý dezinformátor a bývalý vicekancléř prezidenta Klause, Petr Hájek, a místo Drahoše s sebou Ovčáček přinesl fíkus v květináči. Debaty v režii Jaromíra Soukupa se tedy ve finále účastnili – Horáček, Hájek, Ovčáček a jeho fíkus.

fikus2
U Jaromíra Soukupa se sešla vskutku neobvyklá sestava – Horáček, Hájek a Ovčáček, který se ukázal být vášnivým pěstitelem fíkusů.

Toto velmi podivné seskupení hostů velmi často vyúsťovalo do trapnosti, absurdity a dekadence. Hájek projevil svůj talent pro „kreativní“ myšlení a v rámci diskuze pronesl řečnickou otázku „Proč ty lidi proti Zemanovi vůbec kandidují, vždyť vědí, že nemůžou vyhrát?“ Ovčáček zase hrdě hájil svého chlebodárce a společně se Soukupem hojně urážel Jiřího Drahoše. Horáček se snažil vyjít z této nevydařené estrády jako ten smířlivý, všechápající filantrop, ale bohužel jeho úsilí v kontextu velmi nízké a bizarní úrovně pořadu vyznělo do prázdna. Vítězem předvolební debaty na TV Barrandov se tedy nakonec stal onen Ovčáčkův fíkus, který velmi rychle pochopil, že pořady Jaromíra Soukupa jsou absolutním dnem televizního diskuzního formátu a držel se českého přísloví „Mluviti stříbro, mlčeti zlato.“

Leave a Reply