Slunce, seno, Miloš Zeman opět prezidentem

Volby jsou u konce. Jak tomu po podobných kláních bývá, hodila by se obligátní fáze „sláva vítězům, čest poraženým.“ V případě českých prezidentských voleb však více sedí „hanba vítězům, čest poraženým.“ Češi promrhali svou šanci na změnu. Lživá kampaň, která se dokonce snažila zakrýt, že kampaní skutečně je, zvítězila nad slušností a upřímností. Strašení migrací vyhrálo nad pravým vlastenectvím. Naději na lepší zítřky vystřídalo zklamání z pokračující Hradní tragikomedie..

idnes
Takhle Miloš Zeman promluvil k národu v momentě, kdy bylo jeho vítězství jasné. Na pódium s sebou vzal kromě ženy a dcery třeba Tomia Okamuru, Martina Nejedlého, Vratislava Mynáře s manželkou Alex z TV Barrandov, Milana Chovance, šéfa ČEZu Daniela Beneše nebo Dana Hůlku. zdroj: iDnes.cz

Trochu to celé připomínalo filmy Zdeňka Trošky. Slunce, seno a Zeman vrávorající u nestabilního pultíku, obklopen mnoha kontroverzními figurkami a viditelně nepříliš nadšenou rodinou, se radoval z obhájení svého mandátu. Již tradičně označil novináře za „pitomce“ a svého (a Babišova) obětního beránka miliardáře Zdeňka Bakalu opět tituloval na tuneláře. Ani těch pár facek v závěru nechybělo. Zemanovi příznivci ve volebním štábu krátce po vyhlášení voleb slovně i fyzicky napadli ony, podle slov prezidenta „pitomce,“ novináře a novinářky z ČT a Seznam Zprávy. Incidentem se zabývá policie a je otázkou, zda se za nepříjemnou událost prezident omluví.

Video napadené novinářky Seznam Zpráv:

Navzdory všemu, co se včera a v průběhu předvolební kampaně odehrálo, neklesejme na mysli. Sice nás čeká dalších (pravděpodobně necelých) pět let výsměchu, arogance a ostudy z dílny Zemanova týmu, ale volební výsledek byl velmi těsný. Půlka národa je připravena dát se na cestu změny, vizí a budoucnosti. Jiřímu Drahošovi chybělo jen něco málo přes 76 tisíc hlasů na to, aby se stal českým prezidentem. Vyhrál ve čtyřech krajích, v Praze získal skoro 69 % všech hlasů, na zastupitelských úřadech České republiky v zahraničí pro něj hlasovalo přes 90 % českých krajanů. Jsme tedy na rozcestí a snad v dohledné době dostaneme další šanci na nápravu stávajících pořádků. Takže hlavu vzhůru, bude líp. Pravda vítězí, ale dá to fušku.

Leave a Reply