Velká skvrna jménem Miloš Zeman

Miloš Zeman sliboval po svém zvolení prezidentem vlastní proměnu k lepšímu. Jeho inaugurační projev však potvrdil opak – prezident má v sobě stále dostatek nenávisti, pomstychtivosti a zloby, které neváhá šířit všude kolem. Zdeněk Bakala se stal takovým jeho fackovacím panákem. Kauza OKD či vlastnictví vydavatelství Economia Zemanovi leží na srdci natolik, že je zmiňuje skoro v každém důležitém projevu. Podobně i Česká televize má v Zemanových promluvách stále své čestné místo.

                Pokud jste aspoň na chvíli doufali, že ohraná nenávistná písnička znějící z Hradu se na chvíli odmlčí, nestalo se tak.

Objektivní rozhled a slušnost Zemanovi pořád chybí a nevypadá to, že se blýská na lepší časy. Útok na Bakalu měl jasný cíl – dehonestaci nezávislých médií a odvedení pozornosti od vlastních škraloupů.

Záměrná manipulace veřejností a diskreditace Hospodářských novin, Respektu, serveru Aktuálně či veřejnoprávní České televize jsou už takovou Zemanovou specialitou. Dotáhl ji až k děsivé dokonalosti. Mají se nezávislá média opravdu začít bát o své přežití? V souvislosti s nedávnou vraždou slovenského novináře Jána Kuciaka a prezidentovými dřívějšími slovy o likvidaci žurnalistů zní jeho současná kritika obzvlášť výhružně.

„Podle mého názoru novinář, který bere peníze získané tímto způsobem (pozn. od Zdeňka Bakaly), by neměl mít naši úctu a neměli bychom ho brát vážně,“ pronesl na inauguraci Zeman. Pokud by chtěl být objektivní a opravdu mu záleželo na nezávislosti médií, proč nezmínil trestně stíhaného premiéra vlastnícího vydavatelství MAFRA? Protože Zeman své spojence nikdy nepředhazuje na pranýř. Mstí se pouze svým oponentům a kritikům, a to dosyta. Jak dlouho nám tato či jiná velká skvrna bude ještě rvát šrouby do hlavy? Jak dlouho bude Babiš tvrdošíjně lhát, Ovčáček řídit Zemanovu propagandu, Mynář čekat na prověrku, Nejedlý směřovat Českou republiku do Ruska a Soukup „moderovat“ prozemanovskou televizní one-man show? Do té doby, dokud lidé neuvidí to zlo a lež, za tím schované a nebude jim to vadit.

 

Leave a Reply