Ach synku, synku, komu jsi nás to zaprodal…

Letos v říjnu si Česká republika připomíná sté výročí od vzniku Československa. Bohužel nic nenasvědčuje tomu, že by představitelé české státnosti aspoň tento rok obstáli ve zkoušce reprezentativnosti a dobrých mravů. Jsme na prahu okamžiku, kdy se komunisté, poprvé od roku 1989, budou účastnit na vládním působení. Rusko stále více usiluje získání vlivu a prosazování vlastních zájmů u nás. Číňané budou za peníze, ze kterých Česko zatím nic moc nemělo, dále skupovat naše firmy. A Miloš Zeman letos podle svých slov opět bude ve žlutém nafukovacím člunu Challenger brázdit rybník nedaleko své chaty na Vysočině.

Od chvíle, kdy KSČM dostala od Andreje Babiše nabídku podpořit jeho vládní koalici s ČSSD, komunistům značně narostla ramena. Zdeněk Mlátička Ondráček byl málem králem komise pro kontrolu GIBS. Europoslankyně a místopředsedkyně strany Kateřina Konečná v rozhovoru pro pořad Interview ČT 24 hrdě pronesla, že KSČM je jednou z nejdemokratičtějších stran. Svou podporu menšinové koalice komunisté podmiňují vyškrtnutím bodu o posílení zahraničních misích armády z programového prohlášení vlády. A už se těší na své posty ve státních firmách a institucích, aby tak prý mohli plnit svou „kontrolní roli“. Babišově státní firmě, která vrátila KSČM do hry o moc a vládní křesla, se podařilo udělat poměrně zásadní čáru za sametovou revolucí a demokratickým směřování naší země. Doba zbavování se mentálního balastu a bordelu z totalitní doby je u ledu. Bývalý estébák se chopil kormidla a demokracie se otřásá v základech.

kcsm.jpg
Netrvalo dlouho a KSČM je opět u kormidla moci.

Prezident, kterého si zahraniční média všímají hlavně kvůli jeho protizápadním výrokům, zdravotnímu stavu, virózám či útokům na novináře, již dlouhodobě kope za mančafty Ruska a Číny. Navíc tím, že teroristům v rámci kauzy novičok vyzradil, proti jakým jedům se Česko umí bránit, se opět projevil jako pravý vlastizrádce. Je více než zřejmé, že poškození českého státu v očích našich evropských spojenců bylo záměrné a obrací nás stále více na východ k režimu Vladimira Putina. Českého prezidenta už totiž po tomto excesu nikdo z vlivných západních politiků na audienci nepřijme. Čína a její investice měly našlápnout českou ekonomiku a vytvářet nová pracovní místa. Místo toho nasekaly dluhy a chaos. Největší čínský investor u nás, společnost CEFC, nedávno zbankrotovala. Po zakladateli firmy a zároveň Zemanově poradci Jie Ťien-mingovi se navíc slehla zem, podle čínských médii je ve své rodné zemi vyšetřován kvůli podezření z ekonomické kriminality. Hlavní tvář čínských incestic u nás, „LuftJardu“ Tvrdíka sice odvolali z představenstva CEFC Europe, ale velká obchodní bitva mezi finanční skupinou J&T a čínskou krachující korporací o dluh 11,5 miliardy korun nakonec skončila rychlým smírem.

luftjarda
LuftJarda Tvrdík, tvář čínských investic v České republice. foto: Forum24

Zeman s Babišem se tedy můžou radovat nad tím, jak se jim podařilo Česko nasměrovat tam, kam chtěli. My všichni ostatní se můžeme těšit na prezidentovu letní vyjížďku člunem a bědovat nad hloupostí voličů, kteří do čela země poslali proruského burana a slovenského estébáka, kteří rozdělili český národ a zaprodali naší zemi.

Leave a Reply