Babiš podruhé premiérem, Okamurův dopis a otrávený kebab

Máme za sebou perný týden. V úterý tisíce lidí na českých náměstích skandovaly: Estébáka nechceme! O den později prezident Miloš Zeman podruhé jmenoval šéfa hnutí ANO Andreje Babiše předsedou vlády. Také Tomio Okamura tento den nelenil a na svém facebookovém profilu zveřejnil dopis britské premiérce Therese Mayové plný hrubek. Ve čtvrtek skončilo v nemocnici v Hradci Králové s těžkými zdravotními potížemi 57 lidí. Příčinu potíží na dálku diagnostikoval komunistický poslanec Zdeněk „Mlátička“ Ondráček – v tamním fastfoodu někdo údajně dal do kebabu jed. V pátek vyšlo najevo, že premiér musí vyhlásit druhé kolo výběrového řízení na pozici ředitele GIBS, protože do prvního kola se přihlásil pouze jeden zájemce. Včera byl předseda ANO na policejním výslechu kvůli Čapímu hnízdu – prvně v roli obviněného.

Babis demonstrace premier
Demonstrace 5.6.2018 proti Andreji Babišovi a jeho jmenování premiérem | Zdroj: ihned.cz

Babiš je opět na začátku. Trestně stíhaný premiér bez čistého lustračního osvědčení se bude opět ucházet o důvěru vlády. Zahraniční média hovoří o návratu komunistů k moci a Česká republika má s novým vznikajícím kabinetem stále blíže k totalitní oligarchii. Koalice ANO a ČSSD s podporou komunistů už jen čeká na výsledek referenda Sociálních demokratů. V den svého jmenování Babiš dokonce opět zaútočil na Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF). Zopakoval, že vyšetřování Čapího hnízda bylo zpolitizované. Včera si policie kvůli této kauze premiéra předvolala – poprvé vypovídal jako obviněný. U výslechu byla i jeho manželka a dcera.

I přestože si Babiš ve středu říkal o výhradní pozornost ze strany médií, Tomio Okamura se rozhodl, že to tak nenechá. Za svůj pokus o intervenci ve věci britského krajně pravicového radikála Tommyho Robinsona sklidil pouze posměch. Dopis, který poslal britské premiérce v angličtině, obsahoval množství chyb.

Tomio Okamura dopis britské předsedkyni vlády
Dopis Tomia Okamury adresovaný britské předsedkyni vlády, který potřeboval opravit. Na známkování raději nedošlo. | Zdroj: idnes.cz

O den později ale oba české politiky vyzval na souboj o mediální pozornost Zdeněk Ondráček. Ten zázrakem odhalil, že téměř šedesát lidí, kteří skončili v hradecké nemocnici se zdravotními problémy, snědlo otrávený kebab. Naznačil také, že se jedná o jakýsi záhadný komplot: „Co myslíte, kde se kebab, tedy ten polotovar, vyrobil a kdo tam ten jed dal a proč??? Odpověď se nabízí.“ Že by měl pan Mlátička na mysli atentát islamistů na český stát? To se už nikdy nedozvíme, neboť ve chvíli, kdy vyšlo najevo, že provozovatel fastfoodu je Čech a nemuselo jít zrovna o kebab, svůj příspěvek z Facebooku stáhl. V té době už také lékaři oznámili, že za otravou byl nejspíš stafylokok, který v mase zůstal po špatné tepelné úpravě.

Zdeněk Ondráček na Facebooku informuje o kebabu
Zdeněk Ondráček okamžitě informoval veřejnost na svém Facebookovém profilu o jedu v kebabu (on referuje o kababu). Bohužel si pro svou teorii nezjistil dostatek informací a jeho teorie byla okamžitě vyvrácena.

Všichni víme, že v parlamentu nesedí elita národa. Ale i přesto by politici měli mít aspoň minimální soucit s občany a nezveřejňovat přes sociální média vše, co je zrovna napadne. Jistě, špatná reklama je také reklama, ale stydět se poté musíme my. A když premiér pořád vykládá o tom, jak potřebuje „klid na práci“, ve skutečnosti se obává lidí v ulicích a na náměstích. Zaplněný Václavák, kam v předvečer jeho jmenování přišlo 15 tisíc lidí, se nedá jen tak přehlédnout a hodit za hlavu. Babišovy estébácké praktiky v podobě vydírání a odvolávání nepohodlných lidí z vysokých státní funkcí – jako například v případě šéfa GIBS – se nedají přejít mlčením. Klidu na rozkrádání a drancování České republiky se předseda ANO a jemu podobní nikdy nedočkají. My jim ho totiž nedáme!

 

Leave a Reply