Pokus a omyl s Babišovými loutkami

První měsíc nově zvolené vlády nezačal zrovna nejlépe. Ani ne týden po té, co vláda získala důvěru, rezignoval ministr práce a sociálních věcí Petr Krčál ze stejného důvodu, jako bývalá ministryně Taťána Malá. Zeman chce nástupivší ministryni Janu Maláčovou jmenovat až koncem tohoto měsíce. Prý se s ní chce napřed sejít. Náš prezident opět zapomíná, v čem jeho funkce spočívá. Staví se do role muže, jehož požehnání si musíme zasloužit. A přesto se jeho požehnání dočkal i trestně stíhaný StBák.

Kde není správný poměr ministrů ku postům, tam se dějí zázraky. Jan Hamáček tak již více než čtyři týdny řídí jak ministerstvo zahraničí, tak ministerstvo vnitra. Jeden člověk tak má na starost celý svět. Není to úžasné? Aby toho nebylo málo, je zároveň i prvním místopředsedou vlády. Pan prezident bere otázku ministerstva zahraničí za vyřízenou a nebojí se, že by Hamáček v některé ze svých funkcí zklamal.

A další Babišova loutka bude lídrem kandidátky za ANO pro volby do pražského zastupitelstva. Není jím nikdo jiný než Petr Stuchlík. Ten společně s Martinem Nejedlým v roce 2000 založil finančně poradenskou společnost Fincentrum. O rok později došlo k prodeji Fincentra společnosti MAFRA. Kde působil mezi lety 2002-2006 v několika postech obchodního ředitele. Stuchlík je také znám kvůli kauze s nebankovními úvěry. S Nejedlým tak měli investovat část vydělaných peněz z prodeje podílu ve Fincentru do společnosti Fair Credit, která poskytuje kontroverzní krátkodobé půjčky s RPSN až 200%.

Pan premiér Babiš chtěl vést vládu jako firmu. V jeho firmách, jak se zdá, to musí být velmi dynamické. Jen aby naše vláda takový nápor nepředvídatelnosti a protekce vydržela.

Leave a Reply