Všeci kradnú i Andrej Babiš – je to přeci normální

Podnikatelé okrádají stát na dotacích, podobně jako Andrej Babiš – vše je tedy v normě. Takto by se dalo shrnout vyjádření ministryně průmyslu a obchodu v rozhovoru pro DVTV. Ministryně na otázku o své účasti ve vládě vedené trestně stíhaným premiérem uvedla, že podobně jako on se při žádání o dotace chovala „velká většina podnikatelů“. Za svá slova se později omluvila. „Situace s dotacemi totiž není vůbec jednoduchá, a jak jsem dříve několikrát řekla, jsem jejich odpůrce,“ vysvětlila Nováková na twitterovém účtu svého resortu.

„Takhle se chovala velká většina podnikatelů v té době, kteří si žádali o dotace, a trestně stíhaní nejsou,“ hájila ministryně v rozhovoru pro DVTV premiéra Andreje Babiše.

„Takhle se chovala velká většina podnikatelů v té době, kteří si žádali o dotace, a trestně stíhaní nejsou,“ hájila ministryně v rozhovoru pro DVTV premiéra Andreje Babiše. Po tomto prohlášení se na ní snesla vlna kritiky. Šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek na Twitteru hovoří o urážce podnikatelů, místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka zase upozorňuje na docela šílenou argumentaci. Podle Kalouska je drtivá většina podnikatelů na rozdíl od Babiše poctivá. „Důrazně žádám ministryni Novákovou, ať neuráží podnikatele,“ napsal. Jurečka připomněl kauzu korunových dluhopisů a uvedl: „Každý podnikatel fakt neoptimalizoval daňové přiznání přes korunové dluhopisy a nepřipravil tak stát o 55 milionů Kč a každý podnikatel fakt nezkoušel dotační podvod z evropských fondů. Docela šílená argumentace paní ministryně.“

Podle Novákové Babišovo trestní stíhání „není zcela relevantní“. Argumentuje podobně jako většina členů hnutí ANO – jde o politickou kampaň vedenou proti Babišovi a voliči ukázali, že jim jeho trestní stíhání zas tolik nevadí. Náš premiér vyšlapal novou cestu k tomu, jak nahlížet na vinu a nevinu bez ohledu na fakta. Na této vlně jede i David Rath, který kandiduje na senátora v Litoměřicích – ve městě, které dobře zná, protože tam seděl ve vězení. Absurdní, že? Bohužel se jedná o realitu našich dní. Lid drží v ruce žezlo a rozhoduje na čí straně je právo a spravedlnost. Proto není tak důležité, že si Babiš postavil za evropské peníze luxusní sídlo a visí mu za to na krku trestní stíhání. Nevadí ani, že jeho firmy v klecových chovech týrají slepice a devastují zemědělskou půdu. Podobně není už podstatné, jestli byl agentem StB nebo o kolik peněz okradl český stát při privatizaci Unipetrolu. Lidi ho totiž zvolili, tím je jeho vina menší – nebo možná přestala úplně existovat?

Leave a Reply