Migranti mohou využívat zlevněné jízdné? Strany současné menšinové vlády nám nabízí řešení v říjnových volbách?

Hnutí Ano v čele s Andrejem Babišem, v letošních komunálních volbách spoléhá na získání hlavního města. Premiér v Praze vsází na ostříleného jezdce, podnikatele Petra Stuchlíka. Právě on stojí v čele kandidátky a je hlavním poslem hesla ,,Prahu řešíme přímo a hned, Petr má číslo na můj mobil”. Prahu zahltily předvolební billboardy nesoucí šarlatové písmo ,,Uděláme Česko bohatší”. Škoda jen, že i ti nejchudší Pražané si dokáží spočítat současnou oblíbenost trestně stíhaného premiéra.

Hnutí Ano ale bude bojovat zuby nehty za svou výhru před čtyřmi lety, kdy získalo své figurky v čele bezmála šedesáti radnic. Jak tvrdí sám Andrej ,,Volby do komunálu jsou o každodenních starostech našich občanů”. A já se vás táži, počestní občané, je vaší každodenní starostí informace, zda-li má Petr Stuchlík telefonní číslo na Andreje Babiše? Jedno se ale ovšem musí Babišovi nechat. Jeho PR tým sleduje trendy. Stačilo jednoduché Youtube video a hned je Andrej opět hitem internetu. Tudíž, pokud bude Petrovi Stuchlíkovi volat ve věci správy Prahy, bude to určitě z Iphonu, který posléze připadne dalšímu šílenci s vytetovanou koblihou.
Podíváme-li se na další koaliční stranu, ČSSD, narazíme na neméně prapodivná hesla. V Havířově slibuje strana obec bez migrantů. Nebude náhodou, že je jeden z bilboardů umístěn vedle nedokončeného chodníku. Možná je cílem poukázat na skutečný problém v obci, stav vozovek a cest pro chodce. A nebo naopak. Nabídnout řešení problému. Právě příchozí migranti by mohli být vhodnou pracovní sílou schopnou chodník dokončit. ČSSD, jako i jiné politické strany, spoléhá na vliv médií v kolotoči migrační (ne)krize a neschopnost občanů kriticky hodnotit fakta. Vytvořte v občanech neopodstatněný strach a záhy jim nabídněte ochranu před těmity démony.
Výše zmíněné strany nám zajistily výhodnější jízdné pro děti, studenty a seniory. Tato cílová skupina už dávno hromadnou dopravu využívá. Protože nemá jinou možnost. Pár korun ušetřených na svačinu sice potěší, ale neovlivní kvalitu poskytovaných služeb. Tak nás, nezlevněné cestující, nutí k zamyšlení. Nakolik je to pouhý trik? Jakmile zazní ve Vaší předvolební kampani slovo zlevníme a migranti, máte vyhráno? Není moudřejší těchto několik miliard využít na opravu infrastruktury obcí a posílení spojů? A nebudou nakonec tyto slevy využívat i vlny migrantů, které se na nás údajně valí? A kdo vlastně za tyto slevy zaplatí? No přece pracující, kteří nárok na zlevněné jízdné nemají. Je to jako dát hladovějícímu napít. I když se říká, že hlad je převlečená žízeň. Nakolik si nás tímto krokem získala současná vláda?

Leave a Reply