Jak udělat Česko bohatším? Odpovědí je Babišokampaň.

Druhý nejbohatší Čech sice zchudl, ale vypadá to, že politické hnutí Ano jen bohatne. Když se podíváme na rozpočet, který strana vynaložila na předvolební kampaň, protočí se nám panenky. Pomineme-li částku přesahující 220 milionů, a podíváme-li se na samotný vzhled kampaně, pochopíme, že to nejsou dobře utracené peníze. A to nemůžeme snad ani zmínit, že se stává pravidlem, že Babišovy „známí“ mají problém s přiznáváním příjmů. Naštěstí Andrej poradil svým straníkům, jak se s problémy vypořádat. Mlžit a mlžit.
Ano je Babiš. Většina billboardů ve velkých městech hlásala, že Andrej má číslo na toho, toho a támhletoho. Už i samotný vzhled plakátů je prostoduchý a postrádající originalitu a nápad. Jde v podstatě jenom o to, aby ovcím cvakla v mozku spojka při zaznění Babišova jména. Ostatní kandidáti jsou jen doplňky. I nápad tzv. Sousedských večeří, které hlásají heslo, pojďme se seznámit a pobavit se, je sám o sobě dost blízko straně Tomia. Už i předškolní děti by dokázaly neořezanou pastelkou načmárat a poskládat lepší koláž pro volební plakáty. Sice se Babiš bál prohry ve velkých městech, ale přesto nezvolil chytřejší managery kampaně. Třeba někoho, kdo by nevybral jako hlavní motto MAKÁME NA TOM. Totiž, tihle politici mají do makání, jakožto podstaty věci, velice daleko.
Ano logicky cítilo největší nejistotu v Praze, neboť po éře vlády Krnáčové i věrní voliči propadají skepsi. I proto Prahu zaplavily billboardy hlásající sliby, že tentokrát už budeme jenom bohatnout. Nyní je otázkou, jestli to bohatnutí nezačíná u členů ANO. S takzvaným Lex Babiš, zákonem o střetu zájmů, mělo zkušenost již několik Andrejových politiků. Třeba taková starostka města Jesenice. Od podzimu 2017 totiž musí všichni veřejní funkcionáři zveřejňovat online svá majetková přiznání. A tak se naše paní starostka Vladyková rozhodla vzdát majetku ve prospěch manžela. Aby se třeba někdo nedivil, jaktože starostka disponuje bezmála sto miliony. Jak už to u Babišových přívrženců bývá, Vladyková o původu majetku mlží a tvrdí, že žádný dokument o převodu neexistuje. Vrána k vráně sedá? Kolik takových stoupenců ještě bude zvoleno do vedení obcí a měst v budoucnu?
Bohužel v dnešní době i špatná školkovská kampaň je kampaň a mnoho nekriticky myslících občanů zvolí známou tvář. ANO ve finále vyhrálo komunální volby ve všech krajských městech kromě Prahy a Liberce. V přepočtu hlasů na mandáty oproti volbám z roku 2014 ale hnutí tratilo. Babiš slaví úspěch, neměl by se spíše zamyslet nad tím, proč jej Praha neustále odmítá? Jaké měl lídr hnutí opravdové ambice s Prahou?

Leave a Reply