Muž ve stínu František Gajdoš

Kde se vzal, tu se vzal pan Gajdoš. Možná jste o něm slyšeli v souvislosti s prezidentskou kampaní. Tento pán je totiž velký dobrodinec a daroval Zemanovi celý milión korun na prezidentskou kampaň. Tak se zařadil mezi top 5 nejštědřejších dárců a záhy postupuje do top 5 nejbližších Zemanových přátel. Gajdoš působil ve zlatých devadesátkách jako podnikatel v energetickém průmyslu. A místem jeho působení byl Moravsko-slezský kraj. Kraj luhů, hájů a horníků. Právě tam se stal místopředsedou SPOZ. A nebyl by to řádný občan kraje, kdyby se neangažoval v OKD. Mezi roky 1998-2002 zasedal v dozorčí radě tohoto podniku. V letech, kdy OKD ovládali Viktor Koláček a Petr Otava. Naši dva známí podvodníci. Podvodníčci, kteří byli odsouzeni za tunelování OKD. Pan Gajdoš se neštítí žádných praktik. Až do roku 2013 vykonával práci exekutora. I v jeho rukou mohly skončit osudy dělníků, těch, kteří přisli o práci v OKD. Sečteno a podtrženo, nebude asi pan Gajdoš nejoblíbenější personou na Ostravsku.

Pan prezident na své blízké nezapomíná

V roce 2014 vykonával Gajdoš funkci vedoucího inspekce práce v Ostravě. Odcházející inspektorka Václava Kociánová na svůj post rezignovala. A rozhodně se můžeme divit, jaktože ministr práce a sociálních věcí (mimojiné lídr SPOZ) dosadil na pozici Gajdoše. A bez výběrového řízení. Pan Gajdoš si tedy platově velmi polepšil. Jen další z důkazů, že se vyplatí být prezidentovi po chuti.
Zůstává záhadou, kde se pan Gajdoš schovává nyní. Není po něm ani vidu, ani slechu. Údajně je místopředsedou představenstva Česko-černohorské obchodní a průmyslové komory. Ale jestli je tomu opravdu tak, můžeme jen hádat. Možná, že se plánovaně schovává před komisí. Komise k vyšetřování OKD je totiž velmi činná. Aby taky ne, když se pravděpodobně jedná o největší vládní průšvih, ke kterému privatizace vedla.
Neustále vyplouvají na povrch nová jména podezřelých a zainteresovaných v kauze OKD. Je zarážející, že každé z jmen k sobě pojí další jméno, a to jméno některého z vládních činitelů. Doufejme, že se komisi podaří rozplést pavučinu známostí a dopátrat se viníka číslo jedna. Nebo je snad viníkem více lidí? Více politiků? Více společností? Více asociací? A jeden stát?

Leave a Reply