Nový rok s rozhledem!

Drazí a milí čtenáři,
Už se zase blíží to magické období přelomu roku a rádi bychom vzpomenuli věci, kterými se ten letošní zapsal do kroniky národa.
Letošní rok přinesl dobré i špatné zprávy. Dobré zprávy pro studenty a důchodce, neboť díky Andrejovi jezdí hromadnou dopravou skoro zadarmo. Špatné zprávy pro páry stejného pohlaví, které stále nemohou uzavírat plnohodnotná manželství. Dobré zprávy pro fanoušky prezidenta Zemana, neboť se mu opět podařilo rozeštvat další část české populace. Špatné zprávy pro Andreje Babiše, neboť to vypadá, že je skutečně ve střetu zájmu, a už zajímá i Evropskou komisi. Dobré zprávy pro euroskeptiky, neboť se brexit neodvratně blíží. Špatné zprávy pro všechny novináře, neboť svoboda slova utrpěla velkou ránu smrtí Jána Kuciaka, a svět novinařiny už nemůže být jako dřív. Dobré zprávy pro vyšetřovatele korupčních kauz, neb se jich letos urodilo jak hub po dešti. Špatné zprávy pro skeptiky, kteří nevěřili, že se naše republika nedožije stoletého výročí. Dobré zprávy pro příznivce Tomia Okamury, neb se uprchlická krize zcela vyhnula naší zemi. Špatné zprávy pro rodiny padlých horníků v OKD, neboť na letošní Vánoce nebudou jejich rodiny vzpomínat s radostí. Dobré zprávy pro pražskou kavárnu, neboť už neleží panu prezidentovi v žaludku. Teď už mu vadí jen lepšolidi.
I přes všechny tyto události jsme stále tu. A jdeme hrdě vstříc dalšímu roku, který přinese možná horší, možná lepší zprávy.
Proto našim čtenářům přejeme rozhled, i v chvílích nepříznivých. Přejeme jim prozíravost, důvtip a především elán. Elán nepolevovat ve svém snažení a nedat se zvyklat. Nedat se zlomit. I když nám budou dál vládnout pekelníci.
Děkujeme za Vaši přízeň a slavnostně přísaháme, že budeme hledat pravdu a jen čistou pravdu.
Šťastný a rozhledný nový rok 2019!

Leave a Reply