I kuřata se mají líp než zahraniční zaměstnanci Vodňanských drůbežáren

A zase další kampaň proti Babišovi. Tentokrát u sousedů v Německu. Zahraniční zaměstnanci firmy Vodňanské kuře údajně pracují ve strašných podmínkách. Netřeba zmiňovat, že tato drůbeží firma spadá pod koncern Agrofert. Server Deutsche Welle označil Babiše za populistického politika, který pokrytecky bojuje proti migrační krizi a zároveň migranty zaměstnává. A nebude daleko od pravdy.

Autor textu je investigativní novinář, který informace obdržel z první ruky. Bývalý zaměstnanec Vodňanské drůbežárny vietnamského původu poskytl informace, které jsou více než zarážející. Přišel do Česka za lehkou prací a namísto toho se stal otrokem. Špinavá, nehygienická a špatně placená práce. Tak popsal práci pro jednu z největších drůbežáren u nás. Platové ohodnocení neodpovídalo tvrdým podmínkám, ve kterých musel práci vykonávat. Každý měsíc měl na výplatní pásce pouhých 14 180 korun. Jak novinář dodává ,,Vše, co Babiš slibuje, se záhy mění v prach. Špatné pracovní podmínky a nízká mzda.“

Mluvčí Agrofertu všechna zjištění novináře popřel a označil je za velmi urážející. Zahraniční pracovníci mají totožné podmínky s českými zaměstnanci. Znamená to tedy, že Češi v drůbežárně pracují za 14 180 kč? Ale zpět k věci. Je možné, aby si cizinec byl schopen vymyslet tyto informace? Nebo jen podepsal smlouvu, která byla napsaná jazykem, kterému nerozumí? Tak či onak, pravděpodobně Agrofert někde pochybil. Není snadné zaměstnávat 34 000 lidí.

Pokud se jedná jen o další novinářskou kachnu, proč teď? A proč by měl mít německý novinář zájem na tom, aby šel Agrofert potažmo Babiš dolů? A skutečně Agrofert někoho v Německu zajímá? Celá záležitost se zdá být dost vyhrocená, ale přece jen může stát na reálných základech. A občané České republiky se už naučili veškeré zprávy o Babišovi brát s rezervou. Jedinou věc, kterou můžeme bezpochyby prohlásit je, že Babiš je častým tématem médií. I proto, že je trestně stíhaný premiér. Proto se nemůže divit, že proti němu nějaká kampaň skutečně vedená je. Dokud totiž Evropská komise nebo české soudy nerozhodnou o jeho nevině, média jsou jedinou zbraní, jak proti Andrejovi bojovat. I přesto, že většinu z nich vlastní. I proto je důležité apelovat na nezávislá média, aby nepolevovala. I když může být celá kauza vymyšlená, uvěřitelná je.

Jednou Babiš draze zaplatí. Za podvody, za krádeže a vlastně i za „kampaně“.

Leave a Reply