Státní projev prezidenta republiky na Soukupově večírku

Pražská restaurace Soho v pátek praskala ve švech. Nejslavnější a nejúspěšnější (a jediný) moderátor stanice Barrandov zde slavil své padesátiny. A nebyl by to pan Soukup, kdyby z oslavy půlstoletí neudělal společenskou událost, o které bulvární noviny jen sní. A jak se vyjádřil jeden z nejvznešenějších hostů, Jaromírovi právě skončila puberta. I když si neodpustil poslední pubertální egoistický výkřik.

Narozeninová párty nebo slet české lůzy?
Seznam hostů zcela nápadně připomínal sraz prospěchářů a tradiční ples klubu přátel ostudy země české (zkratka KPZČ). Miloš Zeman. Felix Slováček. Alena Vitásková. Tomio Okamura. Bohuš Matuš. Dalibor Janda. Pavel Trávníček. Dan Ťok. Osobnosti, po kterých už neštěkne ani pes, se chytily posledního stébla slávy. Možná budoucí voliči Listu Jaromíra Soukupa? Nebo budoucí partneři na cestě do záhuby? Škoda, že se mezi dary neobjevila špetka soudnosti a pytel pokory.
Moderátor Soukup, který oplývá neuvěřitelnými rétorickými dovednostmi, oznámil vznik nového pořadu. Tentokrát půjde o skutečně osudový pořad s názvem ,,Osudové okamžiky“. A pokud jste se dovtípili, že půjde o historické události českých dějin, tak se mýlíte. Pořad bude jen dalším z 11, kde si Soukup hřeje své ego na nešťastných příbězích lidských osudů. K jedinečnému námětu jen třeba dodati, že si název pořadu vypůjčil od České televize, která pod stejným názvem uvedla sérii dokumentů. A nebyly to žádné rychlokvašky. Tolik k názoru Jaromíra, že je Česká televize ovlivněná a účelově bojuje proti prezidentovi. Dokonce jí pohrdá tak moc, že se nebál si vypůjčit název pořadu.

Projev jako projev
Prezident Zeman si samozřejmě neodpustil projev jako dárek k narozeninám svému nejlepšímu příteli. A že jej zveřejnil na oficiálních stránkách Hradu, je další věc samozřejmá. Pan prezident totiž považuje za svoji misi rozdělovat společnost, i v otázce televizního vysílání. Aneb občané, nesledujte státní Českou televizi, ale raději podporujte soukromou televizi Jaromíra Soukupa. A tak si pan prezident popletl událost veřejnou s událostí soukromou. Kam chodí na párty mimo oficiální státní návštěvy by mělo zůstat pod rouškou tajemství. A zvláště pokud jde o narozeninový večírek osoby, která nemá se státním zájmem nic společného. Nebo je snad Jaromír Soukup mecenášem, který jako jediný vidí do hlavy zkorumpovaným politikům? Kdyby tomu tak skutečně bylo, neobklopoval by se přátely podobného ražení.

Leave a Reply