Nuda v Brně? Korupce v Brně!

Moravská metropole se opět stala vyhlášenou. Tentokrát ale nejde o podivné hodiny ani festival vína. Kauza, která se údajně začala datovat už od roku 2016, rozpoutala melu na městské radnici Brno-střed, v prostorách antimonopolního úřadu a ve firmě Kapsch. A kdo hraje hlavní roli? Politici ANO.
Policie započala razii ve čtvrtek ráno a vzala to pěkně zhurta. Obvinila devět lidí z účasti na organizovaném zločinu, úplatků a zvýhodňování při veřejných zakázkách. Prostě takové typicky české mafiánské aktivity. Z devíti hříšníků putuje pět do vazby. Jiří Švachula, úředník Petr Liškutin a trojice podnikatelů. Jiří Švachula tak přišel o funkci radního městské části Brno-střed, kde se staral i o investice.

Stopa vede i ke kauze Krov, kdy se dostal do hledáčku policie podnikatel El-Talabani. Tento bohatý pán měl údajně olivňovat veřejné zakázky. A byl napojen na politiky ANO, kteří pak měli uplatňovat předem domluvené vlivy na předem domluvné podnikatele a firmy. Několikrát padlo jméno brněnského politika Švachuly, který byl velmi blízkým přítelem Jaroslava Faltýnka. A síť spojenců se rozrůstá.

Další z chapadel tedy vede k Faltýnkovi, který se měl scházet se zástupci firmy Kapsch a šéfem antimonopolního úřadu Petrem Rafajem. A měli projednávat neúspěšnou stížnost firmy Kapsch proti tendru na mýtné. Mimo jiné proti Faltýnkovi svědčí policejní odposlechy, takže spadla klec. Aneb když vás firma platí, aby jste jednali v její prospěch a přivede vás do záhuby. A další stopy vedou opět k Švachulovi, který je komunálním politikem, sponzorem ANO a ještě k tomu členem dozorčí rady ČD Cargo. Už tato skládanka zaráží i vás?

Jak je možné, že všechny korupční kauzy vedou k politikům strany ANO? A proč se Babiš k selhání svých vojáků nevyjadřuje? Má asi plné ruce práce s blahořečením amerického prezidenta Trumpa. A proč pokaždé, když je premiér mimo území Česka, se vyloupne další skandál? A jak si vycvičil své ovečky, když se na ně vždycky přijde? A není to další kampaň, aby se odvedla pozornost od vyšetřování Čapího hnízda? A taky vás už ta korupcí prorostlá politika přestává bavit?

ANO, bude líp. Ale pro politické příslušníky strany ANO. Kurz korupce je součástí vstupního ceremoniálu do strany.

Leave a Reply