Vymýtili jsme africký mor prasat, ale prasata tu jsou pořád

Hlavní zprávou dne je, že se na území České republiky podařilo zcela odstranit africký mor prasat. A Evropská komise je teď na Česko patřičně hrdá. Jsme totiž jedinou zemí, kde se podařilo mor zastavit úplně. A divoká prasátka už si to zase mohou štrádovat po lese. A že by některá z prasat zabloudila až na Sněmovní ulici v Praze?

Rozmohl se nám tady takový nešvar. Politici jsou všechno jen ne politicky korektní. Začalo to Roznerovým výrokem o táboře v Letech, a Václav Klaus mladší pokračuje v jeho šlépějích. Václav Klaus mladší je opravdu výlupek. Svými radikálními názory, které za každou cenu musí kritizovat vše, co je tzv. mainstreamové, si to tentokrát pěkně zavařil. Během zasedání poslanecké sněmovny se pan Klaus opravdu nevkusně vyjádřil, když přirovnal přijímaní zákonů EU k jednání židovského výboru při výběru osob, které poputují do transportů. A při jediné příležitosti, kdy mohl svůj výrok odvolat, nás jenom usvědčili v tom, že svůj výrok myslel vážně. Jak si s tím poradí Občanská demokratická strana?

Stoupající preference dřívě vyhaslé ODS poukazují na to, že Fiala ve vedení vrací straně serióznost. Ale tím, že si vzal pod křídla Klause mladšího, se opět uvedl do kalných vod. Proto strana Klause vyzvala, aby odstoupil. V oficiálním dokumentu se píše, že Klaus dlouhodobě stranu poškozuje. Svým chováním a svými názory. Jenže ten se svojí ODS bude držet zuby nehty. A nedávno se vyrojily i domněnky, že by Klaus mohl být potenciálním kandidátem na prezidenta. To by bylo nadělení. Po chátrajícím Zemanovi by přišel přesný radikální opak. A to Česká republika opravdu nepotřebuje. Stejně tak jako jsme stvořili Jaromíra Soukupa, stvořili jsme Václava Klause mladšího. A můžeme se spolehnout, že nám oba ještě předvedou tu odvrácenou stranu češství. A každý slušný občan se bude stydět.

Naše společnost si podobných výroků a chování politických činitelů všímá. Ale k čemu to je, když trest za podobné přečiny chybí? Politická imunita nesmí být silnější než třeba zákony proti šíření nenávisti.
Vymýtit prasečí mor nám trvalo dva roky. Jak dlouho bude trvat než se nám podaří vymýtit i politiky, kteří si berou na pomoc rasismus či antisemitismus?

Leave a Reply