Lid vs. věčně nevinný Andrej Babiš

Je to opět kampaň vedená proti mně. Celé vyšetřování je zpolitizované. Kdyby byl rok 200, a nebyl bych v politice, nikdo si na mě ani nevzpomene. Samá kdyby, ale realita je odlišná. Jak hovoří dokumenty policejního vyšetřování, dotační podvod se stal. Andrejovi tak možná sklapla klec.
Strůjcem padesátimilionového podvodu měla být Jana Mayerová, která podvod dovedla k dokonalosti. Byla mozkem celé operace a její podpis je i na všech listinách, které souvisí s žádostí o dotace. Podle právníků bude problém prokázat podstatu trestného činu, tedy její motiv a úmysl. Právě Mayerové musí soud prokázat vinu jako první, následně pak může soudit Babiše a jeho rodinu za napomáhání trestného činu. A Monika Babišová bude nosit své kožichy z norka leda ve vazební cele.

Vyšetřování údajného (teď už jistého) dotačního podvodu zabralo policii tři roky. Společnost Farma Čapí hnízdo patřila Agrofertu. Bez pochyb. Ke konci roku 2007 se společnost přeměnila na akciovou společnost. Proč tak najednou? V létě roku následujícího obdržela dotaci pro malé a střední podniky. Na tuto dotaci by Čapí hnízdo nemělo pod Agrofertem nárok ani náhodou. A po několika letech se společnost vrátila zase zpátky pod Agrofert. Prostě vždycky tak, aby to bylo pro čápy výhodné. A Babiš měl pod palcem Agrofert do února minulého roku. A aby toho nebylo málo, zapletl do tohoto ,,maličkého“ podvodu i manželku a děti. Protože co je doma, to se počítá.

A jsme zpátky v propadlišti dějin. Kauza uneseného Babiše juniora byla jen další z podezřelých událostí kolem Čapího hnízda. Stejně jako podvody, odmítá Andrej i obvinění z unesení syna. Právě případ Juniora bude další dějovou linkou soudů pod názvem spisu Čapí hnízdo.

Může se zdát, že spravedlnosti bude učiněno zadost. Konečně. Jenže jak vyplývá z průměrné rychlosti českých soudů, případ se potáhne. A potáhne se zaručeně i do roku 2021, kdy čekají Andreje další volby. Do kterých, díky své imunitě, poputuje jako netknutý a nevinný.

Leave a Reply