Veselé Velikonoce a pranice

Ačkoliv se může SPD snažit sebevíc, islamizace či uprchlíci nejsou naším největším problémem. Jak ukázali nedávné události, problémem státu jsou jen a pouze naši občané. Obyčejní Češi. Tito slušní Češi, jak se mohou nazývat, jsou ale do morku kosti nesnášenliví. Protože jakmile někdo nejí knedlíky, nemluví česky či má jinou barvu pleti než my, je zkrátka nepřítelem. Kde se v nás bere taková nenávist? Dějiny v podrůčí nacismu a komunismu z nás udělali nesnášenlivý národ?

Poslanec TOP 09 Dominik Feri byl během koštu vín (typicky české činnosti) napaden dvěma muži. Bez příčiny. Provinil se totiž tím, že je etiopského původu, a ještě navrch si dovolil kandidovat do poslanecké sněmovny. Občané pominou, že je vzdělaný, nadprůměrně inteligentní a navíc se snaží politiku zatraktivnit pro mladou generaci. Nepotřebuje náš, na hlasech seniorů postavený stát, právě takové lidi?

Jakkoliv se snažíme hledat viníky, musíme si napřed zamést před vlastním prahem. Jsme národ rasistů a xenofobů, to jsou fakta, která nevyčteme na titulní stránce novin.
Svědčí o tom i fakt, že nejedna česká politická strana vytváří umělý strach z cizího. Strach z uprchlíků, muslimů, islamizace, preclíků a fíků. I fakt, že tento vytvořený pocit nebezpečí žene voliče k volebním urnám, znamená, že je národ svolný tomuto strachu. Je to zkrátka v naší povaze. Potom se nemůžeme divit, že se z našich občanů stávají teroristé a násilníci.

Proto si ve sváteční den sáhněme do svědomí a snažme se potlačit nenávist vůči všemu cizímu, která nás svazuje a ovlivňuje. Protože první krok k posunu vpřed, posunu občanů i naší země, je vstřícnost a tolerance.
Veselé Velikonoce!

Leave a Reply