Okamurův vliv slábne a Rusko z toho těží

Hnutí SPD zorganizovalo ve čtvrtek demonstraci ,,proti diktátu EU“ a nikoho nepřekvapí, že se na akci hajlovalo. Jednalo se tak o výkřik do tmy před evropskými volbami. Tomio Okamura na demonstraci přizval i francouzskou političku Marine Le Pen, která ve Francii symbolizuje Národní frontu, a neúšpěšně kandidovala do prezidentského úřadu. Nezapomněl ani na podporu své filozofie z Nizozemí. Přizval na demonstraci Geerta Wilderse, který zastupuje Stranu pro svobodu, a je ostrým kritikem Islámu. Zkrátka kámoši ze stejného nacionalistického sídliště.

Stovky jsou tisíce
Počet účastníků demonstrace se pohyboval kolem několika stovek, terorista Balda ale chyběl. Právě počet účastníků hovoří o utichajícím vlivu hnutí. Že by občané prozřeli? Šest stovek příznivců nehovoří o vzrůstu strachu z Islamizace či Evropského diktátu.
Proti akci SPD se postavili obránci Evropské unie. Na Náměstí Míru se shromáždil dav ,,Proti projevům násilí“. Jen k propagaci své myšlenky nevyužili další politiky a skupinu Ortel. Právě koncert oblíbené kapely Ortel svědčil o inteligenční výbavě diváků. A že si za koncert inkasovala kapela 100 tisíc korun českých, to je jen třešnička na dortu české nacionalistické scény. Ale i hloupí lidé mají právo vyjádřit svůj názor, proto nechme příznivce SPD dál organizovat podobné akce. A samo se ukáže, že jsou jen kapky vody v oceánu.

Pro jeden stát úspěch, pro druhý selhání
Čtvrteční akce ale nebyla neúspěchem v očích ruského armádního kanálu Zvezda. Právě ten využil akci voličů SPD jako ukázkový příklad, jak mají Češi dost diktátu Bruselu. Na stránkách Zvezdy se objevila informace, že se protiunijní demonstrace zúčastnilo 25 tisíc lidí. Přitom česká média mluví o několika stovkách. Jak udělat z komára velblouda?
Podobné zprávy jsou tak jasnými dezinformacemi, které proudí z ruské strany. Cílem je šířit dojem, že v České republice stoupá nesouhlas s Evropskou unií. Potom by nám mohl jednoduše přispěchat na pomoc ruský medvěd, který odjakživa nabízí pomoc státům, které někdo šikanuje. Západ, Evropská unie. A historie se tak může opakovat, jak si to ruští soudruzi a pan prezident přejí.

 

Leave a Reply