Předvolební fámy o bezpečnosti země

Volby do Evropského parlamentu s sebou přináší i tradiční předvolební debaty lídrů vládních stran, které si brousí zuby i do Europarlamentu. Debata na otázky bezpečnosti České republiky v Unii se neobešla bez kontroverzních výroků a nezapomenutelných prohlášení. Debata se odehrávala v České televizi, což bylo principiálně proti srsti premiéru Babišovi. Svoje přesvědčení, že proti němu veřejnoprávní televize vede kampaň, vyjádřil nezodpovězením první otázky týkající se vnitřních hranic České republiky. Následující minuty premiér doplnil větou ,, já nemůžu vědět všechno“ a všem divákům bylo jasné, že ani v této televizní debatě se nedočkáme pravdy z úst Andrejových.

Nejkontroverznějším byly bezpochyby výroky již zlidovělého pohádkáře Tomia Okamury, který jako největší hrozbu občanů stále vidí islamizaci. Jako pilíř svých tvrzení použil betonové zátarasy, které jsou od atentátu během vánočních trhů v Německu, nezbytné preventivní opatření instalované během všech významných trhů spojených s oslavou Velikonoc a Vánoc. Ministr vnitra Jan Hamáček se ostře ohradil, že tyto betonové zátarasy slouží spíše jako ochrana před jinými zfanatizovanými občany typu Jaromíra Baldy. Ostatní vládní strany, jako TOP 09, Starostové a Piráti vidí největší hrozbu pro naši republiku v kybernetických útocích, šíření dezinformací a v počátku tzv. hybridní války. Předseda TOP 09 také upozornil na sílící vliv Ruska a nutnost zachovat pospolitost v NATO, jakožto organizaci, která se jednou, možná, postaví proti armádě Ruska.

Debata ukázala všechno, co už dávno víme. SPD straší občany islamizací. TOP 09 se bojí Ruska. Piráti chtějí digitalizovat. Díky ANO žijeme v jedné z nejbezpečnějších zemí Evropy. KDU-ČSL se diplomaticky drží při zemi. STAROSTOVÉ ví o vládních činitelích, kteří zpochybňují schopnosti státních bezpečnostních služeb. ODS chtějí vyčlenit dvě procenta HDP na obranu. KSČM chce fronty na hranicích, zase. A jak zástupci jednotlivých stran dokáží zastoupit své i naše zájmy v Europarlamentu? To se dozvíme již dnes večer. A doufejme, že stranou s největším počtem hlasů bude ANO-vytrolíme europarlament. Ta totiž skutečně vystihuje podstatu českou. Recesi a nadsázku.

Leave a Reply