Kam vítr, tam Zemanova hůl

Nepodepíšu. Prezident republiky opět balancuje na hraně ústavy a porušení svých povinností jakožto nejvyššího zástupce výkonné moci. Že je pan prezident spíše stařec s divnými vrtochy, než nejvyšší politický představitel, ukazuje i fakt, že odmítá přijmout rezignaci ministra kultury. ČSSD žádá odvolání svého dosavadního ministra Antonína Staňka. A Zeman s podpisem velmi otálí. Stát je u nás Zeman. A ostatně to dost vystihuje současný stav naší republiky. Težce se plížíme o holi, a ztrácíme nad sebou soudnost. Ale pokud dojde na pití, v tom jsme stále přeborníky.

Ústavní žaloba
Šest senátorů zpracovalo koncem dubna žalobu na Zemana, která obsahuje výčet Zemanových skutků, ve kterých porušil Ústavu. Je mezi nimi jmenování Rusnokovy vlády, během které (díky nevyslovené důvěře) byl po dobu sedmi měsíců nastolen prezidentský systém vlády republiky, opakované odmítání jmenovat ministry na návrh předsedy vlády, otevřené rasistické útoky na Romy nebo nerespektování českých zájmů. A brzy přibude i útok na nezávislost justice a prosazování vlastních zájmů na úkor zájmů České republiky. Zemanových protiústavních kroků není málo a bude jich jistojistě přibývat. Žaloba je tedy na místě.
Ovčáček dokument označil jako snahu senátorů se zviditelnit. Jaký prezidentův mluvčí, takový prezident.

Zeman vs. Čína
Prezidentova drzost roste s přibývajícím věkem. Ztrácí soudnost a pomyslná laťka, kterou nikdy nemůže zástupce lidu přesáhnout, začíná mizet. Svými rozhodnutími, s mocí svěřenou mu občany republiky, prosazuje jen a pouze své zájmy. Přesun velvyslance Bedřicha Kopeckého z Číny do Arménie jen podtrhuje prezidentovu náklonnost k zemi čínské. Bedřich Kopecký, který měl post velvyslance v Číně plnit až do roku 2020, si dovolil připojit svůj podpis k dokumentu, který stvořilo 11 států Evropské unie. V dopise se velvyslanci obraceli na čínského ministra veřejné bezpečnosti a apelovali na dodržování lidských práv v Číně. Kopecký, kterého nahradí v Pekingu bývalý víceguvernér Národní banky, se tímto dokumentem dostal v nemilost v očích největšího podporovatele čínského režimu na našem území.

Do konce Zemanova druhého období zbývají 3 roky, 253 dní a 12 hodin. Kolik bodů Ústavy se mu ještě podaří porušit? Jaký čin by musel prezident spáchat, aby byl souzen pro velezradu? A kolik podporovatelů Zemana stále věří v jeho příčetnost?

Leave a Reply