Zkorumpovaná neziskovka Transparency

Premiér Agrostát Babiš nevyhověl žádosti Transparency International. Požadovala omluvu za na ucti utrhačné výroky z jeho úst, které se nebál vypustit živě a v hlavním vysílacím čase. Transparency International a její česká pobočka patří k nevládní organizaci, která se zaměřuje na korupci ve spojitosti s vládními institucemi a politikou. Mapuje stav korupce a nebojí se vyšetřit ani ty největší hlavouny. Hlavním sídlem je Berlín.

V současnosti se Transparency zabývá i kauzami ve vysoké české politice. Jednou z ,,horkých“ kauz je společenství kolem Miloše Zemana. Pracovně je tato kauza nazvaná Hrad s.r.o. Týká se hradního kancléře Mynáře a poradce Nejedlého. Celé to začalo podivnými dary straně Zemanovců a dále se neslo v duchu podivných transakcí s ruskými oligarchy. V kauze figuruje i malinká obec Osvětimany, kde bydlí a funguje Mynář. Právě tato obec, za velmi podezřelých okolností, obdržela dotace, o kterých ale nebyla druhá strana vůbec informována. Hrad se pomalu, ale jistě privatizuje.
Ale zpět k Babišce.

Proč nejste transparentní, pane premiére?
Andrej Babiš se opakovaně a několikrát vyjádřil na účet Transparency International. Označil organizaci za zkorumpovanou neziskovku, i přesto, že tato organizace proti korupci bojuje.

Transparency požadovala do 17. června omluvu za tyto výroky, které veřejně a účelově pronesl premiér republiky. Transparency poslala dvě výzvy k omluvě, jednu na fyzickou osobu a jednu adresovanou Babišovi, jakožto politické personě. Od Babišových advokátů obdrželi odpověď, že Andrej žádosti nevyhoví. A tak Transparency podává žalobu. Třeba až k Nejvyššímu soudu.

TI je totiž organizací, která má mezinárodní renomé a dlouhodobě upozorňuje na Babišův střet zájmů. Právě na podnět TI se městský úřad v Černošicích (kde má Babiš trvalé bydliště) začal zabývat Andrejovou kauzou a udělil v lednu Babišovi pokutu. Babiš se záhy vyjádřil o městských úřednících stylem ,,udělali by líp, kdyby šli zametat sníh.“
Aby brzy nepřišla žaloba i od městského úřadu.

Pane premiére, žádáme vás, přestaňte šířit lži. Jo a ještě přestaňte krást z daní pracujících občanů.

Leave a Reply