Kriminální minulost máš? V České Poště místo jisté máš.

Není u nás kvalitnější služby než je Česká Pošta. Rychlosti dodání se vyrovnají jen japonské rychlovlaky. Česká Pošta se tak brzy stane místem nejen splněných přání, ale i místem, kde podezřelá minulost zaměstnanců nehraje roli. V dozorčí radě České Pošty nově zasedne místopředseda pražské ČSSD Pavel Jaroš. A jak už je místním obyčejem, nepřichází bez poskvrny.
Psal se rok 2018, a Jaroš seděl v čele pražského Výstaviště. Ale s pádem sociální demokracie z nejvyšších míst vedení města, přichází i Jarošův pád. Nebyl by to ale muž na svém místě, kdyby se znovu nedokázal angažovat ve státní správě. Ministerstvo vnitra jej nominovalo do dozorčí rady České Pošty, a Jaroš hrdě přijal. To by za normálních okolností byl standartní postup. Jenže pan Jaroš není postavou bez minulosti. Ani agentem bez minulosti.

Konfrontovat či nekonfrontovat s minulostí
V devadesátkách Jaroš pracoval pro firmu, která byla propojena s H-systémem. Za vlády ministra Kavana se stal tajemníkem ministerstva zahraničí, a nahradil Karla Srbu. Bez konkurzu.
Jaroš tak, společně s kumpány Karla Srby, čelil trestnímu stíhání v kauze předražených rekonstrukcí českých ambasád. Srba si odseděl osm let za objednávku vraždy novinářky Sabiny Slonkové. Jaroš byl zproštěn obžaloby pro nedostatek důkazů.
A aby toho nebylo málo, objevily se informace, že se na pozadí případu ambasád odehrával i nelegální obchod se zbraněmi. Jaroš se však na ministerstvo s čístým štítem vrátil. V letech 2014-15 působil jako poradce ministra Zaorálka.

Česká Pošta je je již vyhlášeným podnikem, kam se uklízí pánové s hříchy minulosti. Místopředsedou dozorčí rady je totiž Lubomír Krejsa, který se vyznačuje blízkým vztahem s komunistou Vojtěchem Filipem. Krejsa čelil i podezření, že za plat 55 tisíc měsíčně neodvádí žádnou práci.

Že je hlavou státu prezident, který trpí virózou a pravidelně zásobuje občany dezinformacemi? Nevadí, můžeme do státních podniků dosadit i zaměstnance s kriminální minulostí. Jednou si je občané zvolili, tak je přece ve státním aparátu zanecháme. I kdyby trakaře padaly.

Leave a Reply