Jak Babiš škodí nejen zemi české, ale i planetě

Aby toho nebylo málo, premiér české republiky se zapíše do dějin nejen jako prvotřídní zloděj, ale i politik, kterému je budoucnost planety stejně ukradená, jako ukradené dotace. Andrej Babiš se rozhodl posunout laťku arogance ještě o něco výš. Nemožné? Vítejte v České republice.

Premiér země se chystá, jako jediný lídr ze státu EU, blokovat snahu o snížení emisí, které lidstvo vypouští do ovzduší. Toto snížení je podle vědců stěžejním pro zpomalení oteplování planety, které je předzvěstí konce celé lidské populace.

Organizací, která nevidí naši planetu jako spotřební zboží, je i Greenpeace. Rozhodla se dát najevo svůj nesouhlas s premiérovým počínáním a nechala na Úřad vlády promítnout sálající plameny jako symbol prudkého žáru, který nastane, pokud se vrchní představitel neumoudří, a nepodpoří dohodu o uhlíkové neutralitě.
Tato úderná kampaň ovšem, ve světle dalších událostí kolem Babiše, mine svůj účinek.

#PrayforOstrava

Dnešní tragédie v Ostravě potvrdila další fakt. Babiš je tělem i duší populista. Ozbrojený civilista zastřelil ve fakultní nemocni v Ostravě šest lidí. Premiér tak zrušil své plány a spěchal na místo činu. Využil příležitosti a nebál se promluvit k občanům, ke svoji voličské základně v Moravsko-slezském kraji. Jakožto premiér chtěl občany upokojit a potlačit panické nálady.

Babiš je oblíbeným politikem na Ostravsku především kvůli koupi po-insolvenčního podniku OKD. Státní společnost Prisko, kterou Babiš tehdy vedl jakožto ministr financí, si vydobyla odkup společnosti i přesto, že další investoři nabízeli vyšší částky. A tak se Babiš zasadil o horší podmínky zaměstnanců OKD. Stát, jakožto majitel, odmítá do dolů sypat další peníze. Nevidí v nerostných surovinách, kterými náš stát disponuje, budoucnost. A tak se doly zavírají a lidé v Moravsko-slezském kraji ztrácejí zaměstnání.

Ale zpět do Ostravy. Za redakci bychom rádi vyjádřili upřímnou soustrast rodinám obětí a doufejme, že jejich oběť přinese i něco dobrého. Je načase se zamyslet, jaké bezpečnostní opatření by bylo rozumné přijmout a jestli (přes hrozby z muslimů a imigrantů)bychom napřed neměli hledat ve vlastních řadách.

Leave a Reply