Spis Válková

Helena Válková se přes noc stala slavnější než Andrej Babiš. Žena, která za svého mládí byla v KSČ, a spolupracovala s vrahem Milady Horákové, se stala žhavým kandidátem na ombudsmanku. Helena Válková navíc hloupě a provokativně prohlásila, že Josefa Urválka, komunistického prokurátora, vůbec neznala? A existoval vůbec někdo, kdo neznal největší figurku vykonstruovaných komunistických procesů 50.let? Samozřejmě, paní Válková, tehdy na prahu dospělosti, netušila, o kom se mluví v rozhlase a televizi.  Já nic, já muzikant. Já nic, já komunista.

Paní Válková v současnoti vykonává funkci zmocněnkyně pro lidská práva. A je nutno dodat, že jestli systému nevadí, že kdysi angažovaná komunistka, vykonává dnes tuto funkci, bude její jmenování ombudsmankou pouhou formalitou. Válková po zveřejnění informací tvrdila, že se Urválek pod její práci pouze podepsal, ale údajně nevěděla, jakou funkci zastává. Současné ambudsmance končí funkční období v únoru. Kandidáty, na doporučení Senátu a prezidenta, jmenuje sněmovna.

Proč lidé s takovou minulostí, o které se ví a vždy vypluje na povrch, vůbe usilují o vysoké funkce? Líbí se jim, že je jejich jméno na titulcích deníků ? Dělá jim dobře, že je jejich jméno spojováno s největšími zločiny komunismu? Nebo předstírají bez jediné výčitky, že se jich justiční vraždy nevinných občanů Československa netýkají? Nebo se s dotacemi z evropských fondů vytratila i lidská soudnost?

A proč by taky ne? Máme bývalého agenta StB jako předsedu vlády, ve vládě polojaponce, který bojuje proti islamizaci Evropy, přitom on sám stvořil jediného teroristu na území ČR. Ve vládě se titulem ministryně spravedlnosti pyšnila dáma, které svoji diplomovou práci založila na výzkumu o chovu králíků, kterou opsala. A o lidech kolem nejvyššího představitele státu ani nemluvě. Bezpečností prověrky a slušné mravy se zkrátka v prezidentových očích zdají jako nesmyslné přívěšky na klíčích od prezidentského paláce. Jsme zemí netušených možností.

Leave a Reply