Babišem proti korupci? Ne, s Babišem naproti korupci

Podle zprávy mezinárodní organizace Transparency international si Česká republika pohoršila v celosvětovém žebříčku korupce. Ze 38. místa se propadla na 44. Jedná se tzv. globální index vnímání korupce, který TI zveřejňuje.
Hlavními problémy jsou minimální vývoj ve sféře protikorupční a privatizace veřejné sféry.
Pojďme se společně podívat na některé konkrétní problémy prezentované ve zprávě a srovnat je s konkrétními příklady, abychom si udělali jasný obrázek o naší politické situaci. Negativní dopady roku 2019 jsou pouze výsledkem delšího časového trendu,či-li jedná se o problémy dlouhodobě se vyskytující, ovšem v minulém roce projevující se naplno.

1. Chybí klíčové zákony.
Zákony týkající se regulace lobbingu nebo proti špinavých peněz. Jako příklad nám zde může posloužit kauza Davida Rátha a manželů Kottových. Podle posledních zpráv se právě Kottovi začínají zbavovat svého majetku pravděpodobně nabitého ilegálně. Kvůli absenci zákonů nedojde k lepšímu řešení střetu zájmů politiků a vysoce postavených úředníků.
2. Zákony obsahují mezery
Mnoho zákonů obsahuje kličky, díky kterým je lze snadno obejít či přímo zneužít v oblasti právních předpisů. Na druhou stranu je sféra zbytečně zatěžována byrokratickými postupy. Myslím, že s tím jsme se setkali v praxi témeř všichni. Musíme vyplnit mnoho papírů, aby nám pak „někdo“ sdělil, že to jde udělat i jinak.
3. Systematizace z jara 2018
Babiš s rezignací Kremlíka navrhl sloučení několika ministerstev do jednoho. Určitě by se mu to líbilo, ale Česká republika by se propadla na žebříku ještě hlouběji. Díky systematizaci došlo ke spojení různých odborů a sekcí, tím pádem nastala i redukce úřednických míst, resp. odstranění nepohodlných úředníků. Vzrostla tedy administrativní zátež, a tím pádem se státní sféra stává neefektivní.

Všechny jmenované problémy se podílí na špatném hospodaření státu, hlavně v otázce veřejných zakázek a vyznamných projektů( předražené návrhy atd.). Státní sféra pak selhává i ve svém vlastním dozoru. Nezávislé kontrolní orgány jsou ovlivňovány politiky a jejich lobbisty. Dochází k neustálé změně názorů na jednotlivé kauzy (viz. Případ Babiše a Marie Benešové).
Dozvuky privatizace z 90. let nabývají aktuálnosti i nyní. Mnoho privatizovaných firem je v rozkladu nebo v soudních tahanicích jež trvají dodnes (např. Harvardské fondy, Unipetrol, Mostecká uhelná, OKD). Andrej Babiš byl znám svým dravým přístupem ještě před svým vstupem do politiky. Svoji konkurenci zkupoval, pokud se mu nepodvolila, rád ji zastrašoval až likvidoval. Což nyní dělá i dalším firmám, které nepatři do jeho fanklubu.

Sám Babiš čelí několika podezření z podvodů, machinací a špatného zacházení s dotacemi. Nicméně on je dle svých slov nevinný. TI vyhodnocuje jeho chování jako útok na nezávislost institucí, odmítání zodpovědnosti za své činy a zjednodušování kauz. Andrej Babiš nemá Transparency International dlouhodobě rád, několikrát ji označil za zlo. Je paradox, že Babiš vyhrál volby díky heslům proti korupci a nyní ji vytváří ještě více, přesto se pořád se jedná o kampaň proti němu vedenou.

TI nicméně vidí důvody ke zlepšení situace. Podle závěru zprávy ma Česká republika potenciál se dostat v žebříčku vysoko, do daleko pozitvnějčích čisel než nyní. Všímá si i nespokojenosti občanů mobilizujících např. při demonstracích. Šance na zlepšení tedy je, otázka zní jak s ní naložíme.

Leave a Reply