Vlastizrádci? Začněte napřed u sebe, pane premiére.

Koronavirus zasáhl nejen lidské zdraví. Českem se přehnala další vichřice, a to vichřice panika. Češi začali drancovat obchodní centra a vykupují trvanlivé potraviny. Těstoviny se tak během víkendu staly zbožím v hodnotě úměrné zlatu či socialistickým bonům. Premiér Babiš se ovšem drží svého tradičního bonmotu, a chrlí urážky a obvinění.

Žádný virus tak Babišovo lhaní nezastaví. Babiš, po neúspěšném soudu na Slovensku, který měl vymazat agenta Bureše ze spisů StB, bude nejspíš čelit dalšímu obvinění. Napadl totiž europoslance Tomáše Zdechovského, že je vlastizrádce. Poměrně dost silná slova od premiéra ve střetu zájmů. Právě střet zájmů, o kterém se Zdechovský nebojí opakovaně a otevřeně bavit, může být důvodem, proč se Babiš tak ostře vyhrazuje proti Zdechovskému.
A europoslanec se bude bránit, společně s dalším poslancem, Mikulášem Peksem. Babiš oba poslance napadl záhy poté, co v Evropském parlamentu opakovaně otevíralo zapovězené téma premiérova střetu zájmů. Podle Babiše tímto jednáním škodí České republice a konají proti české vládě. Opravdu? Neměl by Andrej začít především u sebe? Kdybychom hledali argumenty, našli bychom více těch, které hovoří proti němu. Kdo je tedy vlastizrádce?

Andrej Babiš se tak jednoho dne bude soudit s celou republikou, respektive s její uvědomnělejší částí. Můžeme se proto těšit na jeho dnešní vyjádření k protestu v Praze. Nestačí, že se Babiš snaží ovládat směrování české politiky ve prospěch Agrofertu, musí ještě plivat na nezávislé politiky, kteří konají podle svého nejlepšího svědomí.
Kdo zaplatí demonstranty tentokrát? Že by Soros ještě nevyčerpal svůj rozpočet na ČR? Nebo má Soros teď jiné starosti? Skupuje těstoviny a rýži?

Pátrání ,,na stopě vlastizrádcům“ by muselo systematicky započít od nejvyšších míst. U prezidenta a jeho mluvčího. A Babiš by byl hned další na seznamu.

Leave a Reply