Velikonoce čas zázraků: prezident vyzval k lásce a pravdě

Milí občané,

Prezident republiky Miloš Zeman nás poprvé vyzval k lásce a pravdě. Poprvé, během jeho funkčního období, ho můžeme s čistým svědomím následovat.

Ne z iniciativy vlastní, ale na žádost kardinála Duky. Možná i na žádost Jiřího Ovčáčka, který poslední dobou hledá pomoc v Bibli, kdy dokáže na jakoukoliv situaci na sociálních sítích aplikovat žalm či verš z díla Páně.

Velikonoce jsou návratem jara, návratem života.  Jak vzpomíná prezident, naše společnost není mrtva. Je jen raněna.  A na sociálních sítích se šíří nenávist. Proto si prezident neváhal vypůjčit, za normálních okolností kritizovanou, Havlovskou pravdu a lásku. Těžké časy si vyžadují těžká rozhodnutí. Proto prezident republiky zvolit velmi krátký a výstižný projev. Méně je někdy více. Tentokrát nelze prezidenta kritizovat. Pravděpodobně se silou fyzickou, ztrácí i sílu nenávidět.  A je to dobře.

Možná se jednou dočkáme projevu, který nebudeme plný žluči a vzpomene ty, kterým bychom měli být dnes vděční. Doktorům a sestřičkám, lidem v sociálních službách.

Poprvé si můžeme vzít prezidentova slova k srdci a řídit se jimi. Doslova.

Děkujeme a držte se!

2-Demonstration (new).png

Leave a Reply