Epidemie v nás. V Češích.

Česká republika se během epidemie COVID 19 vrátila do minulosti.

Znovu jsme si připomněli zavřené hranice, dlouhé fronty v obchodech, nedostatek zboží a v čele jednoho vůdce, který se snaží nabídnout řešení pro všechny občany.  Přestože mu slouží nejpovolanějčí guru sociálních sití, propaganda nefunguje tolik, jako za dob, kdy jsme byli všichni soudruhy. Epidemie však přinesla do země české i další praktiky minulého režimu. Udavačství. Češi opět udávají sousedy, tentokrát ne za poslech západního rádia, ale za absenci roušky. Represivní složky tak pomohly na povrch další výborné české vlastnosti.

Zlaté české ručičky a hlavičky.

Ale nemůžeme na vlastní národ jen plivat. S epidemií nového koronaviru přišla i nová vlna solidarity. Češi šijí roušky a bez nároku na odměnu. Některé módní značky se připojily a s každou objednávkou, kterou zákazník uskuteční , zasílají ušité roušky do nemocnic a zdravotnických zařízení. A netřeba zmiňovat technické univerzity, které se rozhodly vyrobit ochranné štíty a respirátory. Vytisknout respirátor na 3D tiskárně nikdy nebylo jednodušší. Když stát není schopen pomoci, občané ano.

Vlasovci, Koněv a čínské testovací sady.

Je jakousi ironií osudu, že první pomoc, která měla český stát připravit na pandemii, přišla z Číny. Netřeba zmínit to, že agenti Čínské lidové republiky skupovali ochranné pomůcky na našem území v předstihu, neboť byli mnohem lépe informování, jaký bude mít epidemie průběh. Ostatně, v době, kdy se Evropa koroně posmívala, že jde jen o chřipku, v Číně neměli kde pohřbívat mrtvé. BIS nás v předstihu varovala, ale vzhledem k tomu, že prezident a jeho služebníci považují všechny zprávy bezpečnostní služby za čučkařský výtvor, nikdo ji nebral v potaz.  A tak jsme ty pomůcky, které u nás skoupili čínští agenti, odkoupili zase zpět. Za cenu vyšší, s nižší kvalitou. Děkujeme Číno!

Jakkoliv si myslíte, že nám Čína pomohla, a to jen díky usilovným diplomatickým aktivitám politických představitelů, opak je pravdou. Čína chtěla, abychom od ní ve velkém, nejlépe po celých vládních speciálech, odkoupili pomůcky a sady, které mají vysokou cenu, ale nízkou kvalitu. Podobné sumy, které česká vláda vynaložila na nákup čínských ochranných pomůcek, by rozhodně udělali rozdíl v částkách, které vláda nabízí jako podporu živnostníkům. Ale tak hlavně, že se Čína nažere, a občané ČR se jí ještě pokloní.

Je libo testovací sadu? Úspěšnost padesát na padesát.

Epidemie také vynesla na povrch skutečnosti, kterých jsme se nejvíce obávali. Rusko a Čína si rozdělují naši republiku, a není jim proti srsti využít krizové situace pro svůj vlastní prospěch. Během měsíce dubna mohl vzniknout seznam občanů, kteří protěžují a prokazatelně pomáhají čínským a ruským agentům uplatňovat svůj vliv. Stačí zmínit smrt předsedy Senátu, Jaroslava Kubery, která je opředena rouškou tajemství. Prezidentův nejbližší, Vrastislav Mynář, si tak dopisem pojistil, že se situaci bude vyvíjet  přesně tak, jak si velký bratr Čína přeje. Pokud se potvrdí domněnky spojené s Kuberovou smrtí, je nejvyšší představitel státu pouhou  manipulovatelnou figurkou. Hnus a špína na Hradě.

Stejně jako Čína, i Rusko svou příležitost nezaspalo. Socha maršála Koněva, který je ústřední postavou nového konfliktu pražské radnice a ruské ambasády, ukázala, kolik síly v ČR Rusko vlastně má. Tolik, že někteří pražští političtí představitelé požádali o osobní ochranu Policie. Ještě stale se Ruska nebojíte?

 A pokud to stále některým občanům nedochází, je osudem našeho státu stát se čínskou či ruskou provincií (opět). Protože stát, co se nepoučí z minulosti, nemůže mít budoucnost.

Epidemie tohoto druhu přijít musela. Předpovídala ji WHO, předpovídaly ji největší mozky planety. A byla (a ještě bude) zkouškou nás všech. Doufejme v nejlepší. V nejlepší scénář, že epidemie pomůže vymýtit zkažené politiky, kterým není cizí rozežírat zemi zevnitř.

Leave a Reply