Koupíme-li aerolinky, nebo nekoupíme-li aerolinky

Babišova vláda již několik měsíců řeší pomyslný otazník za aerolinkami Smartwings. Epidemie nového corona viru totiž doléhla i na nějvětšího poskytovatele letecké dopravy u nás. A aerolinky se ocitly na okraji propasti.

Ministryně financí Schillerová jako první vypustila na povrch myšlenku, že by stát mohl koupit české aerolinie (ČSA), premiér Babiš se držel zpátky, ministr průmyslu Karel Havlíček přitákával.

Stát chce hájit zájmy dopravy a průmyslu.

Smartwings má údajně strategický význam, zaměstnává české občany a přepravuje je. Skupina Smartwings, pod kterou spadají dopravci Smartwings a České aerolinie, loni na svých linkách přepravila 8,2 milionu cestujících. Strategickým podnikem byl však Smartwing v době porevoluční, dnes se aerolinky pohybují na zebříčku nejhorších aerolinek na světe. Díky kvalitě služeb a přemrštěné ceně se aerolinky rozhodně nemohou zařadit mezi prestižní společnosti. Rozhodně je tedy nemůžeme zařadit do strategických podniků, o které by se stát měl zajímat. Obecně sice platí, že jsou národní aerolinky cenněným zbožím, v bánánové republice je to však jinak.

„Český daňový poplatník, pokud bude zachraňovat Smartwings speciálním programem, tak na tom prodělá, vydělají na tom pouze akcionáři Smartwings.”

Jednou já tobě, podruhé ty mně
Vstup státu do aerolinek však znovu otevřel propast mezi vládou a opozicí. Miroslav Kalousek vidí situaci skepticky a tvrdí, že najít investora v dnešní covidové době nebude snadný úkol. A proč by měl mít Smartwings speciální zacházení? Odpověď můžeme hledat na svatební fotografii ze svatby Moniky Babišové a Andreje Babiše. Právě jeden z majitelů Smartwings, Jiří Šimáně je blízkým přítelem premiéra. Dalším majitele společnosti je čínská státní společnost CITIC (přebrala závazky od zkrachovalé CEFC). Tato společnost vlastní něco málo než polovinu společnosti. Ale i zde najdeme stopu, která vede do nejvyšších politických funkcí. Jaroslav Tvrdík, který firmu zastupuje je propojený s Milošem Zemanem.

Do kterého z podílů by tak stát chtěl vstoupit? Pomoci čínské firmě, či českým podnikatelům chodící na tenis s Babišem?

Pokud Smartwings padne, stanou se dovolené pro Čechy dražšími, hůř dostupnými?

Ortel pro největší české aeroliky musí padnout do konce června. Jde o bezpečnou investici, která se může státu vrátit nebo o další laťku na žebříčku střetu zájmů premiéra Andreje Babiše?

Prodej Smartwings by tak byl hlavně pomocí českým podnikatelům napojených na Andreje Babiše. A pomocí čínské společnosti, to je zase přítel našeho prezidenta. Tomu se přátelé říká záchrana strategického podniku. A pokud se do takové záchranné operace zapojí náš stát, je předem určena k nezdaru.

Leave a Reply