Negativní test na inteligenci

Pandemie se stala nejen testem připravenosti vedení státu, ale i testem inteligence nás všech. A Česká republika vyjevila na povrch vzorek obyvatelstva, který nevěří varovným zprávám a přirovnáná nemoc k rýmiččce a vzorek obyvatelstva, který panikaří a obviňuje z pandemie 5G sítě. Do které skupiny patříte vy? A éra, která vyjeví skutečný charakter nejen našich občanů, ale i vedení států, ještě neskončila.

Můžete se schovat za roušku, ale problémy stejně vyplují na povrch

Rok 2020 se navždy zapíše do kronik jako rok korona viru. Stejně jako rok, kdy rasismus dostal novou podobu. Po násilném policejném zásahu na afro-američana George Floyda se na USA přivalila vlna problémů, které tu vždy byly, ale jen dnes se jim Amerika musí postavit čelem. Protesty proti rasismu a policejní brutalitě se konaly napříč světem. A i Česká republika reagovala. Jen po svím. Dehonestací soch tzv. historických rasistů sprejováním nápisů. Ale to bychom se vrátili zase k jiné bolavé části naší historie, ke Koněvovi. A čekali bychom jinou reakci? Ano, i v naší zemi je rasismus problém, stejně jako diskriminace. Jen o tom asi neumíme mluvit. I třeba formou velkého protestu.

Doba koronavirová byla také zkouškou inteligence naší vlády a našeho premiéra především. Babišův zaměstnanec, Mára Prchal, ani trochu nepolevil a neustále zásoboval voliče rádoby vtipnými hlášeními, kde opět spoléhal na lidovost a jednoduchost českých občanů. Hlášení, ve kterém premiér vzpomíná mystickou sílu slunovratu se zapsalo do historie. Tak trochu to působí, že Babišově PR dílně docházejí nápady a zbývá už jen ezoterika. Ostatně, symbolika čísel bude pro premiéra důležitá, jinak by si nepotrpěl na grafy a výpočty, kolikati slepicím v klecových chovech pomohl k lepšímu životu. Nutno dodat, že bez Agrofertu by se slepičky, a ostatně i české zemědělství měly mnohem lépe.

Komunismus: další kapitola, na kterou Vláda zapomněla

Připomínali jsme si památku smrti Milady Horákové a dalších hrdinů, kteří se tváří v tvář zlu komunismu nebáli bojovat až do posledního dechu. Premiér a další členové vlády toto smutné výročí komentovali, ale nějak pozapomnělo připomenout, kdo za pozbytými životy stojí. Komunistická strana, která díky Babišově ANO stále má hlas, který může ovlivnit dění v naší zemi. A prezident měl opět pyžámkový den, neb jsme se od něj nedočkali jednoho uctivého slova na adresu Milady Horákové. Takže je svět vlastně v pořádku.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je Milada-Horakova-1-300x270.png.

Leave a Reply