Co se ale opravdu nepovedlo?

Andrej Babiš se na svém twitterovém účtu nedávno rozvášnil, jak pro nás občany dělá to a zas tamto. Místo aby byl v médiích vychválován, zpravodajské servery jako seznam.cz nebo info.cz si ho dovolily kritizovat. Tak ti Andreji trochu připoneme, co se ti pořád nevede.

Situace v Karviné
Už na počátku vypuknutí pandemie, varovali opoziční poslanci z Ostravska o špatných hygienických podmínkách v OKD, zároveň vyjádřili své obavy o možnosti vzniku nového ohniska koronaviru mezi horníky. Nikdo z vládních činitelů tomu nevěnoval pozornost či se k tomu přímo vyjádřil.V momentě rozvolňování, přišli první zmínky o šíření viru v dolech OKD. Vláda opět mlčela, postupem času se vir šířil dál a bylo jasné, že se situace podcenila. Tvůj kabinet stále mlčel, Andreji a cca po měsící vypuknutí epidemie na Karvinsku se začalo něco dít. Doly se uzavřely a na místo činu byl vyslán ministr zdravotnictví. Hlavním vlastníkem OKD je ministerstvo financí, které spadá pod Alenu Schillerovou, a ta, ačkoliv bravurně zvládá postovat fotky na instagram, se k situaci v OKD nevyjadřuje. A teď kde jsou ty tvé medové řečičky Andreji? Sliboval si prodloužení těžby v dolech do roku 2030, ukazuje se že to nebude možné. Navíc nyní OKD žádá od vlády kompenzování ztrát, které činí 1,5 miliard korun. Ani Alena ani ty Andrej jste to nekomentovali. Hlavně,že se lobbuje za Smartwings tvých kámošů. A 600 miliónů, které jste nakonec přislíbili OKD jako takovou náplast na bolest, pomůže OKD pokrýt maximálně plat managementu. A na obyčejný lid jste zase zapomněli.

Sliby-chyby, odměny zdravotníkům
Na plané sliby jsme si u Andreje Babiše zvykli snad všichni. Chrlit přání našich občanů do kamer televizí, psát o nich na sociálních sítích jde týmu Babiš a Prchal skvěle. No s naplněním už je to horší. Skvělá aktuální ukázka. Byly slíbeny odměny zdravotníkům. Uplynulo několik týdnů a zdravotníci, kteří dávali dohromady, co jsi Andreji posral, pořád žádné odměny nedostaly. Když vyšla zpráva o tom, že si odboráři jdou stěžovat za panem premiérem, došlo k rozvíření vášnivých diskuzí. O pár hodin Andrej tweetuje, jak je to strašně nespravedlivé. Pověřil proto Adama Vojtěcha, aby s něčím přišel. Všichni dostatenete peníze, sice nevím kde, ale já teď lidi podporuju! Píše Babiš na svých sítích. Můžeme se všichni vsadit za jak dlouho zdravotníci dostanou peníze? Jaké jsou vaše odhady? Půl roku? Měsíc? Nikdy? Nebo dostanou, ale bude to almužna.

Alena Schillerová
Babišova vláda je složena z odborníků. A největším z nich je Alena Schillerová. Můžeme ji nazvat takovou vládní influencerkou. Mezí její schopnosti patří kývat Babišovi na všechno, fotit se na instagram, umí se i učesat sama a má ráda hezké obečení a umění dělat dluhy. Co neumí? No vést ministerstvo financí, počítat a anglický jazyk. Schillerová se neuměla souvisle vyjádřit ani k situaci s OKD, ani k platům zdravotníků. Zatímco Vojtěch se snaží situaci na twitteru kolem Karviné uklidnit, tím že postuje několik tweetů za den. Alena a její tým zvolili taktiku odvrácení pozornosti od tématu. Takže se dozvídáme spoustu věcí o novém stravenkovém paušálu. To nás všechny hodně zajímá, když polovina nás nebude mít práci a pokuď ano, na stravenkový paušál asi vůbec nedosáhneme.

Dobrá zpráva nakonec
Je tu ale alespoň nějaká pozitivní zpráva. Opoziční strany se chtějí spojit do voleb a porazit Babiše. Přejme jim k tomu mnoho úspěchu, protože kroky nynější vlády nás budou stát opravdu hodně. I když bez Kalouska a knížete.

Leave a Reply