Jeden člověk, dvě ministerstva a tři chyby

Premiér Andrej Babiš se nechal slyšet, že je Karel Havlíček nejpracovitější člen vlády. A proto si zaslouží dvě ministerstva? Nebo jen došli premiérovi lidé, kteří nejsou až po uši namočení v korupci? Vicepremiér vlády tak nadále vede dvě ministerstva, i když se zdá, že mu jedno vyjelo ze zajetých kolejí. Doslova.

Železnice o nebezpečí více?
České železnice se staly dějištěm příliš častých nehod. Šlo ve většině případů jen o lidský faktor nebo nehody poukazují na chyby ve vedení či organizaci? I po sérii železnicních nehod se Karel Havlíček nehodlá svých pravomocí vzdát, a nadále chce vést ministerstvo dopravy i průmyslu. Odstoupit z jedné z těchto pozic by se zdálo logickým krokem, jenže Havlíček, stejně jako jeho boss, nikdy neodstoupí. Je tak jen dalším členem vlády, pro kterého se ego může stát osudovým. České železnice se totiž staly dějištěm nehod, které ukazují na chyby v systému. A to už nemohou přehlížet ani voliči ANO.


Do věci se vložila i ministryně práce Jana Maláčová, která si žádá kontrolu dodržování pracovní doby na dráze. Prověrka by měla zjistit, jestli nejsou zaměstnanci přetěžováni. Podobná kontrola čeká i strojvedoucí. V ČR je v současnosti zaměstnaných 10 264 lidí v pozici řízení vlaků. To je nejvyšší od dob vzniku České repubiky, a stejně je tomu tak i s počtem dopravců. Objevily se anonymní výpovědi zaměstnanců, že skutečně je systém směn nastavený špatně, kdy strojvedoucí pracuje bez plnohodnotné přestávky. Ale jaktože se podobná skutečnost dostala na povrch až během pandemie?


Řídím svět přes smsky
Havlíček je zkrátka pilná včelka. Údajně vstává ještě dřív než premiér, a zvládá všechno řešit přes textové zprávy. Dvojí ministr je tak obrazem svého vůdce.
Nenechám se vyprovokovat opozicí. Já rozumím opozici, že je nervózní. Nelíbí se jí, že na ministerstvu dopravy se čistí režim, který tam byl,“ uvedl Havlíček. Hnutí ANO vládne resortu dopravy už sedm let. A tomuto faktu odpovídá i stav silnic. Smutný smajlík a musíme to opravit. Otázkou je, jestli skutečně nejsou dvě ministerstva příliš velké sousto. Možná by vláda udělala líp, kdyby pro každé ministerstvo vyčlenila jednu osobu, kompetentní a se zkušeností v oboru? Ale to bychom po vládě odborníků chtěli moc.

Dostali jsme slevy na jízdné a vlaky se staly nebezpečnými. Je tu přímá souvislost? Peníze, které by měla vláda vynaložit na opravu železnic či silnic tak populisticky padly nazmar. Budou lidé jezdit vlakem, když je to levnější ale nebezpečnější? Přidáme občanům na důchod ale zdražíme potraviny? I přes dávku komedie, které jsme během pandemie svědkem, neztrácejme zdravý rozum. A u příštích voleb ho použijme. Ostatně je rok 2020 dostatečnou prověrkou našich vládnoucích politiků.

Leave a Reply