Odchází Superstar. Kdo si přál Vojtěchův odchod?


Česká republika je dnešním dnem bez ministra zdravotnictví. Adam Vojtěch, do dnešního rána ministr zdravotnictví sloužící pod rouškou ANO, rezignoval. Co stojí za krokem, ke kterému ho opakovaně vyzývala opozice? A nakolik jde o strategický tah Andreje Babiše? A jak to může ovlivnit blížící se volby? Kostky jsou vrženy.


Ministr covidu
Vojtěchovi připadl nešťastný úkol: řídit resort zdravotnictví během pandemie, na kterou nebyl nikdo připraven. Je pravdou, že vstupem do strany ANO vyjádřil svůj souhlas s filozofií strany. Dobrovolně vstoupil do funkce, na kterou neměl vzdělání, zkušenosti ani schopnosti. A koronavirus jen zvýraznil chyby, které by vyšly najevo stejně, jen později. Za odvedenou práci dostal dobře zaplaceno, daleko líp než za možné vítězství v Superstar, nebo práci v soukromém sektoru. Je tedy odpovědný za svá rozhodnutí, i kdyby byl pod vlivem Babiše. Několikrát byl středem výsměchu pro své fatální chyby, ale neodstoupil. Co tak najednou?

Za vším hledej Babiše
Babiš jen dva týdny před volbami ztrácí pevnou půdu pod nohama, a bude velice brzy muset přiznat, že skutečně nejsme vzorem pro ostatní státy. Andrej sám si z Vojtěcha vyrobil figurku, do které se může veřejně navážet a upevnit tak svoji pozici. Nepochopil však, že těmito veřejnými výroky, které měly ministra shodit, jen upozorňuje na neschopnost svoji a vlády odborníků. Věčné neshody kolem nošení roušek také přispěly svou troškou do mlýna. Stojí za Vojtěchovou rezignací Babišovo doporučení? A kdo z Andrejových služebníků se třepa na pozici ministra?


Internet zaplavily dohady, zda volnou pozici ve Vládě obsadí vůdce epidemiologického impéria Prymula nebo nebdící dvojí ministr Havlíček. A objevily se i zvěsti, že Prymula míří na schůzku do Lán. Tak se třeba konečně panáček dočkal. I přes minulá prohlášení je Prymula jednou z osob, která z pandemie těží nejvíce. Připravme se na tvrdá opatření. Přichází korona car Prymula. A ještě budeme v dobrém na Vojtěcha vzpomínat.

Leave a Reply