Kolik ministrů zdravotnictví se vejde do nové polní nemocnice v Letňanech?

Nepřijatelný krok z nedbalosti nebo nepřijatelný krok strategický? Roman Prymula je opět středobodem vesmíru. Jedna návštěva restauračního zařízení, pár porušení platných restrikcí, jedna sundaná rouška a jedna velká kauza. Deník Blesk se postaral o politický převrat.


Stojí za Prymulovou schůzkou v pražské restauraci s Jaroslavem Faltýnkem tajné spiknutí? Nebo Prymula šel na schůzku za vůni peněz a korupce? Jaká byla Faltýnkova motivace Prymulu (a následně i bulvár) pozvat na setkání, které otevřelo brány pekelné? Nebo byl Prymula nepříčetný? A žijeme skutečně v Kocourkově? A líbí se vám slovo masmediální?


Roman Prymula je připraven rezignovat, pokud Babiš nabídne vhodného kandidáta. Podle Prymuly teče českému zdravotnictví do bot a blížíme se do situace, kdy počet nakažených překročí půl miliónu. Prymulova následná rezignace bude ale jen symbolická, prezident Miloš Zeman má již na stole návrh od premiéra na jeho odvolání. Kdo se stane další českou Superstar?


Další z účastníku vyšehradské schůzky, Jaroslav Faltýnek, jehož jméno je již spojeno s korupčními skandály, rezignoval na post prvního místopředsedy hnutí ANO, ale šéfem poslaneckého klubu zůstává nadále. Nebylo by na místě, aby Faltýnek pykal za své hříchy stejně jako Prymula? Schůzky se zúčastnil i ředitel ostravské fakultní nemocnice Jiří Havrlant. Spekuluje se i o tom, že se na skandální schůzku dostavil i náměstek VZP Šmehlík. Lze tu vidět jistou spojitost s jednáním, které má proběhnout v pondělí a rozhodnout, kdo povede pojišťovnu po 30.listopadu. Právě Šmehlík je na seznamu kandidátů na nového ředitele. Jen náhoda? Nenáhodnou proměnnou je zajisté přítomnost Jaroslava Faltýnka i ministra zdravotnictví Prymuly. Prymula však jakoukoliv spojitost s VZP odmítá, a údajně na schůzce o pojišťovnu nešlo.


Prymula ven, ale ne úplně
Babiš, ve snaze zachovat si svoji pokřivenou tvář, se vyjádřil, že by rád Prymulu zachoval na ministerstvu zdravotnictví. Jako rádce či poradce. Tento výrok můžeme chápat jako jakýsi pokus ospravedlnit předchozí kroky, které vedly ke jmenování Romana Prymuly ministrem zdravotnictví. Babišově ANO klesají preference a podobné skandály rozhodně současné vládě na popularitě nepřidávají. I proto se Babiš rozhodl pro rezignaci, ne pro obhajobu svého ministra. Proč se součástí té ,,masmediální“ kampaně nestal Faltýnek, ale Prymula je otázkou na české občany. Právě Prymulova tvář se stala symbolem zaváděných restrikcí. Jak jsme okusili, ne všichni občané České republiky jsou ochotni se vzdát vlastních svobod (včetně svobody nenosit roušku a svobody plivat na kolemjdoucí). A i proto se Prymula bude odstraňovat snadno. A možná to Babišovi vynese i nějaké politické body.

Leave a Reply