Přitom šlo jen o knihu a zmrzlinu


Premiér Andrej Babiš uspořádal tradiční předvolební setkání s voliči v Průhonicích, a na akci podobného ražení nesmělo chybět drama. I přesto, že Andrej rozdával autogramy a zmrzlinu, na akci musela zasahovat Policie.


Jakkoliv se snažil Andrej Babiš své vyřejné vystoupení situovat do bezpečné zóny: tedy do kraje svých voličů, ani jeho odpůrci si nenechali ujít vystoupení českého premiéra. Lidé ze spolku Milion chvilek již ráno na dlažbu nakreslili bílé kříže, jako připomínku vyhaslých životů během pandemie. Právě Andrejova vláda podcenila pandemii, toužíc po voličkých hlasech.

Spolek Milion chvilek a jejich připomínka nezvládnuté pandemie z rukou Babišovy vlády


Stejně tak v Průhonicích, Babišovy lidé, v tomto případě místní hasiči, měli za úkol umýt nakreslené křížky. Aby mohl premiér uspořádat autogramiádu bez komplikací. Jenže pravda se opravdu smýt nedá.
Na místo záhy dorazila skupina odpůrců vládních opatření a očkování. Jedne z ůčastníků dorazil vybaven igelitovou taškou plnou vajec. A právě pár z vajec doletělo na premiérovu hlavu. Ochranka jej rychle zavedla se schovat do cukrárny. A tak Babiš, opět obklopen šlehanými bílky z vajec Vodňanských kuřat, se skrýval před davem. Premiér si situaci vysvětlil tak, že zkrátka dorazili příznivci Volného bloku, známí svojí agresí.

(viz. https://zpravy.aktualne.cz/domaci/v-pruhonicich-kde-ma-babis-autogramiadu-se-rano-objevily-nam/r~d89f3baaf76c11eb94d2ac1f6b220ee8/)


Dojaly Babiše hozená vejce?
Kritici na náměstí a následná premiérova reakce ukazují, že kampaň se musí dělat za každou cenu. Žádná sebereflexe a žádná reakce či komentář Andreje Babiše jen ukazují, jaký charakter má i premiérův PR tým. Bezstarostná kampaň jen ukazuje, že Babiš nebude nikdy schopen přiznat svoji chybu, či dokonce čestně čelit soudům.


Andrej Babiš se usmívá, národ pláče.

Andrejovo vystoupení se tak stalo výborným vzorkem české populace. A upozornilo na jeden fakt. Je jedno, jestli odmítáte očkování, nebo věříte vědě. Andrej Babiš nakonec vadí úplně všem. Kritika Babiše a jeho vlády tak kupodivu nemusí souviset s výší IQ. A jeho zásluhy na počtech zemřelých během pandemie jsou neodpiratelné. To pochopí i ti, jemž pod kůží svítí čip.

Leave a Reply