Pozitivní zprávy pro zemi od pozitivně testovaných

Máme nového premiéra! Po letech vlády jedné firmy se pro Česko blýská na lepší časy. Petr Fiala byl jmenovám novým předsedou vlády pro nastávající volební období. Miloš Zeman, i přes pozitivní test na koronavirus, zajistil jmenování nového premiéra a posun z období agrovlády. Nebyl by to ale Miloš, kdyby při svém projevu nešířil nenávist.

Miloš Zeman se stal inspirací pro nejlepší meme českého internetu.
Zdroj: Reflex

Petr Fiala jako symbol naděje

Petr Fiala pro spoustu občanů představuje příslib budoucnosti. Budoucnosti bez střetu zájmů, bez slouhů bývalého režimu a bez dluhů. Nová vláda to ovšem nebude mít jednoduché. Minimálně čtyři roky vlády budou potřeba na zahlazování škod vlády minulé. Deficit státního rozpočtu, nedostupnost hypoték a bydlení pro mladé, následky pandemie: to je výčet jen těch základních problémů.

Česká republika má v tento okamžik stále premiéry dva. Petr Fiala již předložil prezidentovi seznam kandidátů na ministry, ale Zeman měl výtky, jak už bývá zvykem. I proto se rozhodl proces jmenování nové vlády prodloužit a plánuje se setkat s jednotlivými kandidáty na ministry v době do 13.prosince. I proto se ozývají hlasy občanů, kteří považují tyto schůzky za zbytečné prodlužování bezvládí. Zvláště v takové epidemiologické situaci, ve které se naše země momentálně nachází.

Podle politiků vítězné koalice nemá prezident možnost kandidáta na ministra vetovat. A proto pětikoalice nemá ani v plánu nominaci měnit. Je tedy jen dobrou vůlí a slušností, že se hodlají s prezidentem setkat a diskutovat. Ozývají se však i hlasy o možné kompetenční žalobě k Ústavnímu soudu, pokud prezident navržené kandidáty nejmenuje. Vrátil by se tak do hry další prostředek naší ústavy, podobný článku 66.

This image has an empty alt attribute; its file name is Petr-Fiala.jpg
Petr Fiala, nový premiér České republiky

Česká republika tak stojí na přelomu nové éry. Éry, kdy vláda musí přijmout jasné stanovisko ohledně očkování a ochrany veřejného zdraví. Vítězná strana v předvolebních plakátech slibovala už nikdy žádný lockdown. S rostoucím počtem nakažených a hospitalizovaných roste i počet odpůrců očkování. To bude další z výzev, kterým bude nová vláda čelit. A nejde jen o neškodné povídačky, ale o dezinformace, kterým věří masy.

Leave a Reply