Kdo jsou vůbec naši spoluobčané?

V sobotu 3. září se v Praze stalo něco, co v České republice nemá obdoby. Racionálně smýšlející jedinci jsou překvapení a poněkud zaskočení, tenhle dav znali zatím možná tak z nenávistných komentářů v internetových diskusích. Teď ale měli možnost sledovat vše naživo, na vlastní oči. Na Václavském náměstí byly k vidění trička s Putinem, proruské symboly i nenávistné transparenty – proti vládě, proti Ukrajině, proti Západu. Ve zkratce, proti svobodnému západnímu demokratickému světu.

Asi nikoho nepřekvapí, že jde stále o ty stejné lidi, kteří jen hledají, proti čemu se obrátit tentokrát. Jednou jsou to Romové, pak muslimové, pak očkování, pak Ukrajinci, a nakonec samotní Češi, konkrétně vláda Petra Fialy, senát, pražská kavárna a tak dále. Nikdo z těchto omezených demonstrujících si však neuvědomí, že jejich požadavky jsou opravdu mimo realitu. Jediný z nich není opravdu promyšlen a jejich splnění by jistě i mezi jejich skalními zastánci nakonec vyvolalo paniku a rozvrat.

Problém ovšem nastává právě zde, jak se tedy rozezlený dav dá uklidnit? Co může nenáviděná vláda doopravdy udělat? To, co tento dav nevidí, je právě to, že jejich političtí oblíbenci Českou republiku posledních 8 let rozkl(r)ádali zevnitř. Složitá situace, ve které se nacházíme, zcela jistě nesouvisí s vládou Petra Fialy, se senátem, nedej Bože s pražskou kavárnou. Pokud je někdo, kdo nás v této situaci může někam dostat, pak jsou to právě všichni tito lidé, kteří jsou na rozdíl od prosťoučkých radikálů často s velmi vysokou úrovní vzdělání a s přirozeně správnou politickou intuicí. A hlavně, s dobrou morálkou.

V posledních dnech lidé s oblibou ukazují na STAN a jejich skandály. Ruku na srdce, v porovnání s újmou, kterou republice způsobují lidé, kteří promlouvali na demonstraci, je to opravdu směšné. Jen namátkou – na Václavském náměstí promlouvala například Zuzana Majerová, která si přeje zastavení protiruských sankcí a dodávek zbraní na Ukrajinu, nechvalně proslulý Lubomír Volný a mnoho dalších lidí napojených na extremistické organizace, popírače všeho možného a podporovatele Ruska a Číny.

Problém je ten, že většina lidí si ve své jednoduchosti ani neuvědomuje, co vlastně chtějí, či k čemu se skutečně přiklánějí. Hlavě se chtějí vymezit, hlavně chtějí být proti. Situace se světě skutečně není lehká a oni nevědí, jak naložit se svým strachem. Pak jsou ale jiní, kteří to naopak ví moc dobře. A podle toho s těmito masami manipulují. Bůh s námi.

Leave a Reply